Kasutaja: Parool:

Mis on Beavisel püksis?

02. veebruar 2003 | Shnek

Nonii. Kõigepealt võlgnen ma tohutu vabanduse neile, kes mind kuulda võtsid ja eelmisel teisipäeval lühimängufilmi Ferdinand vaatasid. Ma loodan, et te vähemalt ei vaadanud seda lõpuni ega saanud seeläbi püsivat ajukahjustust. Edaspidi katsun olla ettevaatlikum ja soovitan ainult neid filme, mida ise näinud olen.


Kuigi Ilmar Raag kõneleb kogu aeg nutuselt sellest, kui vähe talle raha antakse ja kui kehva programmi ta selle eest kokku saab panna, näitab ETV vähemalt korra nädalas mõnd tõeliselt head linateost. Sedapuhku ei tohiks te teisipäeval mingil juhul maha magada Tom Tykweri Sõdalast ja keisrinnat (Der Krieger und die Kaiserin, 2000), mis pole küll nii hea kui Lola jooks (1995) või Taevas (2001), aga siiski magus pala. Film räägib psühhiaatriahaigla õe Sissi (Franka Potente) ja kurikael Bodo (Benno Fürmann) juhuslikust kohtumisest, mis kulmineerub auto alla jäänud Sissi elu päästmisega üsna võikal moel. Skaudid, siit filmist õpite veel ühe mooduse armeenoa kasutamiseks, nii et vaadake tähelepanelikult! Kassi moorida te juba oskate, aga seda trikki peate ilmselt üksteise peal kõvasti harjutama. Oma elupäästjasse haiglaselt kiindunud Sissi kohtub temaga uuesti pangas, mida too koos oma vennaga röövida plaanib. Filmi iseloomustuseks võib veel ehk öelda, et Tykwer on meelega rõhunud stiilsele pildikeelele, tema tegelased on rõhutatult elukauged ja karikatuursed. Samas jälgige vaid, missuguse meisterlikkusega kasutab Tykwer filmi avakaadrites muusikat ja eri kaameranurki, et muuta rõhuvalt dramaatiliseks säärane lihtne tegevus nagu kirja postitamine. 22.05 ETV, olgu ära vaadatud.

Neljapäeval kell 21.30 Kanal 2. Beavis and Butt-Head Do America (1996). Kicks ass! Poisid avastavad ühel hetkel, et midagi on valesti – televiisor on kadunud! See aga “sucks more than anything that has sucked before” ja kõlupead lähevad omale uut aparaati otsima. Kokkusattumuste ahel viib lõpuks niikaugele, et neile pakutakse palgamõrva, Beavise püksi peidetakse salarelv ja valitsuse agendid peavad neid ohtlikeks kriminaalideks. Kui te väga hoolega kuulate, siis avastate, et mees, kes pakub B&B-le “do my wife”, kõlab kahtlaselt Bruce Willise moodi, kõnealune naine aga on hääle poolest äravahetamiseni sarnane Demi Moore’ga!!! Üsna ebatraditsiooniline animafilm muidugi - palju masturbeerimise- ja suguorganite teemalisi nalju ja ei mingit moraalilugemist filmi lõpus. Ainsaks veaks ongi ehk pikkus, sest pooletunniste settidena oli võimalik B&B-d kergemini seedida.

Kui te reede õhtul juhtumisi kõrtsist tavalisest varem koju tulete, võite kell 23.55 TV3-st vaadata filmi The Quiz (1994). Kui te arvate, et tänapäeval käivad asjad teisiti, siis ma kardan, et eksite. Palun, TV3, ärge mind nüüd laimu eest kohtusse kaevake, eks, aga miljonimäng on minu arvates raudselt täiesti fake ja sohimäng. Eriti peale selle filmi vaatamist hakkad mõtlema, kas üldse on võimalik selliseid mänge ilma sobita teha? Ühelgi tootjal see loogiliselt ju kasulik poleks ja vaevalt et ettemääratud kahjumiga bisnisplaan töösse läheks. Aga noh, hea küll, las ta olla peale, äkki eksin.. Mulle meeldivad lihtsalt hirmsasti igasugused konspiratsiooniteooriad.

Pühapäevaõhtuse TV3 ja Kanal2 filmilahingu võidab minu arvates seekord viimane, kell 21.05 näidatakse meile nimelt The Truman Show’d (1998). Ma mäletan, et kui seda esimest korda kinos vaatamas käisin, olin nii mina kui kogu ülejäänud rahvas filmi lõpus üsna ehmatanud, sest midagi sellist poleks keegi Jim Carreylt oodanud. Kuna ma ei osanud mingit seisukohta võtta, vaatasin ma filmi teistkordselt, ootamata, et kohe-kohe hakkab Carrey nägu väänama ja saab kõvasti hirnuda. Sedapuhku olin ma filmi lõppedes vist üsna rahuloleva näoga. Hea, pagana hea idee on filmil ja Peter Weir (lavastanud ka nt. Dead Poets Society – sellised peaksidki kõik noortekad olema!) on sellest võtnud viimast. Ma muidugi ei arva, et see film võiks meeldida kõigile, sest ta on selleks natuke liiga eriline, kuid kui allakukkunud lennukitest ja plahvatavatest autodest on kõrini, soovitan Truman Show’d meeldiva vaheldusena. Ärge ainult väga kurvaks jääge, teie enda elud on ju “päris”, mitte big brotheri-laadne saade. Aga (taustaks saatanlik naer)….võib-olla ka mitte….

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid