Kasutaja: Parool:

Mad Max, Ärkamised ja koledad havaisärgid

26. jaanuar 2003 | Shnek

Lühidalt on asi järgmine. Me siin Movieses jõudsime järeldusele, et on just nimelt meie püha kohus jälgida, et teie, armsad lugejad ei kasutaks vääriti oma toanurgas seisvat aparaati, mida ka televiisoriks nimetatakse. Ehk me ei saa lubada, et te vaataksite sealt seebikaid, sms-kohtingut või Alex Lepajõe saadet.


Seepärast oleme võtnud nõuks heita pilk iga nädala alguses Eesti telekanalitelt näidatavale ja valida sealt mõned filmid, mida võime rahuliku südamega ka teil lasta vaadata. Seni, kuni portaalis viiakse läbi mõningaid muudatused, leiate meie filmisoovitused kriitika rubriigist, hiljem kolivad need teemad lahku.

Siinkohal räägin ära ka jutu, mida ma üle korrata ei kavatse. Nimelt saab see ülevaade olema koostatud ülimalt subjektiivsel alusel – ehk Shneki isikliku äranägemise järgi – ja seepärast pole mõtet ärrituda, kui ei mainita ära kellegi lemmikfilmi, mis samuti kavas on, ja tehakse juttu hoopis mingist kellegi arvates mõttetust filmist. Kõik kommentaarid ja omapoolsed soovitused on muidugi asjakohased ja oodatud.

Nõndaks. Asja juurde. Te ei tee põrmugi valesti, kui otsustate esmaspäeval kell 22.00 TV3-st vaadata filmi Nothing To Lose (1997). Tim Robbinsi ja Martin Lawrence’i näol on küll tegemist järjekordse klisheeliku valge-musta tandemiga, kes omavahel palju lolli juttu ajavad (erilise lobamokana on selle poolest muidugi tuntud Lawrence) ning kes filmi finaalis vastu ootusi suurimateks sõpradeks saavad. Robbins mängib õnnetut yuppiet, kelle elu täiesti tuksi läheb ja kes juhuslikult võtab oma amokijooksule kaasa autovargast Lawerence’i. Koos sõidetakse L.A.-st Arizonasse ja tagasi ning hautakse kättemaksu Robbinsi mängitava Nick Beami bossile. Seega, ei midagi uut, aga naljakas dialoog tagab pigem positiivse elamuse. Muidugi võite keerata hoopis ETV-le kell 23.15 algavale Mad Max Beyond Thunderdome’ile (1985) ning imestada, mäherdune kena poiss Mel Gibson küll noorena oli. Filmis kujutatav tuumasõjajärgne maailm on aga küll nii masendav paik, et tuleb tahtmine kellelegi Jüri Põõsale isiklikult ütlema minna, et ta hoiaks oma aatomiarsenali korralikult luku taga ning ei lubaks ka igasugustel Kimidel ja Saddamidel enda omadega mängida.

Teisipäeval tuleks kindlasti ära kaeda kell 22.05 ETV-st näidatav kellegi Andri Luupi debüüt(lühi)mängufilm Ferdinand (2002), sest seal on ühes peaosas kõigi noorte iidol Kaur Kender. Mis teeb küll pisut ettevaatlikuks, aga samas ka intrigeerib. Pealegi tehakse meil teadupärast nii vähe filme, et need vähesed valminud lihtsalt peavad olema nähtud.

Kolmapäev on Sopranode päev. Kes vaatavad, need nõustuvad sellega kahel käel ja kes ei ole siiani vaadanud, vaevalt üldse hakkavadki. Kuigi peaks! Laenutage videolevis saadaval olevad varasemad osad, kui minu sõnades kahtlete. Kell 22.30 ETV ühesõnaga.

Päris-päris mitu korda on meie teleekraanidel näidatud filmi The Cannonball Run (1981). Sellel neljapäeval kell 21.30 toob Kanal 2 ta jälle meie ette. Selliseid võiduajamisfilme on tehtud enne ja pärast (viimaseid sarnaseid on ehk Rat Race (2002)), kuid Kahurikuuliralli on neist kõvasti üle. Roger Moore, Jackie Chan, Burt Reynolds ja mitmed teised vaatavad, kes suudab kõige kiiremini ühelt rannikult teisele jõuda. Pole vist tarvis lisada, et kõik võtted on lubatud ja ühtegi reeglit pole.

Pühapäev aga on keeruline päev Robert de Niro talendi austajatele. Nimelt, nagu halvaks kombeks on saanud, näitavad TV3 ja Kanal2 sel päeval mõlemad ühel ja samal kellaajal tipptasemel filmi. Seegi kord pole erandiks, nii et katsu sa siis valida. K2 pakub filmi Awakenings (1990), TV3 aga Martin Scorsese muusikali New York, New York (1977), mõlemas peaosas de Niro. Soovitada ei oska ma hetkel ei üht ega teist, sest pole isegi kindel, kumba vaadata. Tõestisündinud lool põhinev Ärkamised räägib 30 aastat koomas veetnud mehest (de Niro), kelle eksperimenteeriv neuroloog (Robin Williams) taas ellu äratab ning jälgib tema eneseleidmist ootamatul täiskasvanukssaamisel. Üsna kurb film tegelikult, kuid samas õpetlik - peale vaatamist suhtute elusse kindlasti natuke teistmoodi. New York, New York aga jälgib saksofonist Jimmy (de Niro, muidugi) püüdlusi muusikukarjääri tegemisel ning naisterahva (Liza Minelli) võlumisel. Nende kahe tegemisi ja omavahelisi suhteid film saadabki. Klassika, polegi vaja mul siin vahutada.

Mina ei ütle ühesõnaga midagi, ise otsustate, kumba vaatate, aga ma hoiatan, et selles viimases filmis kannab de Niro karjuvalt kohutavaid havai särke. Mis on, muidugi, selle filmi ainuke tõsine puudus.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid