Kasutaja: Parool:

Ebaaus löök

02. jaanuar 2003 | Lauri Jürisoo

„Peeter Paan tagasi Eikunagimaal“

Return to Never Land, USA-Kanada-Austraalia 2002
1 h 12 min, levitab MPDE
Lav: Robin Budd, Donovan Cook. Hääled: Harriet Owen (Jane, noor Wendy), Blayne Weaver (Peeter Paan), Corey Burton (Kapten Konks) jt.
MOVIES.ee hinne: 2

„Peeter Paan tagasi Eikunagimaal“ on järg Disney kogupere-klassikale „Peter Pan“ („Peeter Paan“, 1953). Hoolimata napist kestvusest, mille tõttu multikasse seiklusi sõna grandioosses tähenduses ei mahu, ja vähimagi originaalsuse puudumisest, on see pere pisematele meeldiv vaadata. Verevaba, ilus ja positiivne.

Teos on suunatud ainult pere noorimatele, mistõttu seda täiskasvanu vaatenurgast arvustada oleks vale ja rumal. Aitab soovitusest, et sellele pole mõtet raha kulutada (enamik MOVIES.ee lugejatest poleks seda nagunii teinud).

Aga miks sellele siis leheruumi kulutada? „Peeter Paan tagasi Eikunagimaal“ annab mulle nimelt harvaesineva võimaluse tutvustada Disney korporatsiooni nende kõige alatumast küljest. Sellega on arvustus, paljukest seda oligi, lõppenud. Edasi tulevad faktid.

Fakt nr 1. Disney täispikkade multikate järjed on mõttetu kraam. Need on kõik poole persega tehtud, hoides kokku nii talenti, raha kui üldse kõike, mida multikat vändates saab kokku hoida. Kinolevis ei oleks suur osa neist võimelised üldse „kaardile jääma“, aga videolevis saadab neid korralik menu. Juba 15 aastat edukalt kasutatud otse-videole-järgede-strateegia planeerijatel oli õigus: inimestele meeldib multikate videosid / DVDsid osta ja lastele kinkida. Nii et – meelelahutusena alla keskmise, äri-ideena geniaalne.

Fakt nr 2. Kuna antud taktikat kasutav järg valmib rutem ja odavamalt kui esimene osa, tehakse neid pea igale Disney suurhitile. Eestis on samuti hea hulk erinevaid saadaval.

Fakt nr 3. On ebaaus niimoodi inimestelt raha välja pumbata, sest Disney filmidega kaasnevad alati kõikvõimalikud lisatooted (tegelaste nukkudest nende piltidega voodipesuni välja), mis niigi miljoneid sisse toovad. A raha teatavasti ei haise, ja seda pole iial liiga palju.

Fakt nr 4. „Peeter Paan tagasi Eikunagimaal“ alustas elu just nimelt otse-videole-järjena, aga see otsustati mingil hetkel siiski kinodesse saata. Seetõttu tuli eelarvet veidi kasvatada, 20 miljonile dollarile, aga ainuüksi USA kinodest tuli tagasi ligi 48,5.

Fakt nr 5. „Peeter Paan tagasi Eikunagimaal“ võis tegijatele tunduda liiga hea, et see otse videolevisse väljastada, aga nad eksisid. See pole liiga hea. See on tüüpiline Walt Disney Home Video riiulitäitja.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid