Kasutaja: Parool:

Parem kui arvasin

08. detsember 2002 | Lauri Jürisoo

Kuuldes, et valmimas on uus Bondi-film, tabab mind tavaliselt apaatia.


Arvata võib, et varemnähtut üritatakse vähemalt märuli osas üle trumbata, ent kogemuste põhjal võib sama kindlalt eeldada, et erilist värskust ei maksa asjalt oodata. Konservatiivsed fännid on tänapäeval liiga häälekad, et nende maitsega mitte arvestades midagi sootuks erilist proovida. Pealegi on tavapärased esilinastuse-eelsed intervjuud lavastajatega parjalt tüütud lugeda, kulgedes stiilis „seekord tahtsime proovida midagi teistsugust, aga samas jääme vanale heale stiilile truuks“. Midagi teistsugust, minu tagumik.

„Surra veel üks päev“ ei ole aga tavaline järgmine peatükk. See tähistab teadupärast ekraani-Bondi 40. juubelit ja on ühtlasi sarja 20. ametlik osa. Isegi eelarve kasvas suuremaks kui eales enne: 142 miljonit dollarit on üüratu summa igasuguste filmitööstuse standardite järgi.

Peab ütlema, et tegijad pole oma lubadusi just sajaprotsendiliselt täitnud – näiteks Verity ja Jinxi kuumast suudlusest, Sean Connery’st Bondi isana ja Jinxi / Bondi kuumadest voodistseenidest võid vähemalt DVD ilmumiseni ainult unistada (halval juhul jäädki unistama). Samas venib linalugu algselt räägitust pool tundi pikemaks – ehkki põnevatel kõrvaltegelastel nagu Zao ja Damian Falco ekraaniaega väheks jääb. Umbes veerand tundi lõpuosa kohitseda tuleks minu meelest ainult kasuks.

Kuid häid üllatusi leidub rohkem. Esiteks ei ole film üldse nii ebameeldivalt reklaami täis topitud kui karta võis (mõnedel andmetel moodustavad reklaamirahad isegi 6/7 eelarvest, mille teatavaks tulles paljud austajad suurt pahameelt väljendasid). Teiseks ei teki vaadates kordagi imestustunnet, et kuhu see üüratu rahapatsakas ometi maeti. Pigem vastupidi: kommi saab kogu raha eest. Lisaks omandavad Pierce Brosnan ja „Surra veel üks päev“ üha enam ajatut elegantsi, mis sarja üldse alguses populaarseks muutis ning Connery enamiku vaatajate silmis ainuõige Bondina kinnistas. Just taolisest stiilsusest, mida on võimatu täpselt sõnade kirjeldada, olen ma puudust tundnud. Hea kohe, et Brosnan nõustus tulevikus veel kord 007-t kehastama.

Madonna laul algusosas paistab kõikide põlgusobjekt olevat, peale teie alandliku kirjasaatja, kes on lihtsalt neutraalne. Seda nimetatakse koguni kõikide aegade halvimaks 007 filmilauluks. Aga vaevalt inimesed muusse nii halvasti suhtuvad. Kogu seda möllu vaadates ei teki pisikest kahtlusussikestki, et raha ja vahendeid kokku hoiti. Tänu sellele sünnib eksootiline ja vaheldusrikas märul, mille taset mõnigi võistleja ainult kadestada võib. Võrdselt ðefilt mõjuvad tegevuskohad (võtted toimusid muuhulgas Lõuna-Koreas, Islandil, Havail, Soomes) ja aktsioon ise, lisaks vürtsitatakse lugu viidetega kõigile varasematele ametlikele Bondi-filmidele.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid