Kasutaja: Parool:Uus Bondi-film pälvib fännidelt kriitikat

10. oktoober 2002 | MOVIES.ee

Täpsemalt ei meeldi rahvale see, et 22. novembril maailma ette jõudev „Die Another Day“ on paksult reklaami täis.


Kokku välgatavat üks tund ja nelikümmend viis minutit kestvas teoses koguni paarkümmend kinnimakstud tootepromo ehk production placementi – nii väidab ajaleht London Evening Standard. 007 kannab Omega kella, tema autoeelistus on Aston Martin, reisib British Airways lennukites, kuulab Sony stereosüsteemi, kannab asju Samsonite sildiga kohvrites jm. (Nii jätkates pole imestada, kui mees igavushetkedel peagi Game Boy Advance’i või Sony PlayStation 2 puldi haarab, selle asemel, et ilusaid naisi käppida.)

Rahasummad, mis asja taga liiguvad, on sama väljaande sõnul suured. Nii MGM Studios kui Eon Productions saavat „kuni 45 miljonit dollarit“, et reklaamiklientide kraam filmis vilksataks. Lepingu juurde käivat ka osalus „Die Another Day’ga“ seotud reklaamides, olgu nende esitamise meedium milline tahes.

Tootjastuudiod vaatavad sedalaadi süüdistustest muidugi nüüd ja edaspidi tegelikult mööda. Filmiäri on riskantne ala ja iga võimalus eelarve juba enne esilinastust tagasi saada on teretulnud. Pealekauba olla DAD seni kalleim 007-seiklus, makstes mõnedel andmetel isegi 142 miljonit dollarit. Teist kohta hoiab siin sarja eelmine väljalase „The World Is Not Enough“ (120).

„Die Another Day“ on 20. ametlik Bondi-film, kinosari ise tähistab tänavu 40. juubelit. Meie kinodes linastub see 29. novembrist kui „007: Surra veel üks päev“. See on neljas ning arvatavasti viimane kord, kui Brosnan Ian Flemingi kuulsat agenti kehastab. Ja samas uus rekordiomanik filmide seas, mis palju tootepromo sisaldavad. Eelmine esikohahoidja oli „Minority Report“.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid