Kasutaja: Parool:

Linnas on uus kauboi

07. oktoober 2002 | Geko

Need, kes ameerikalikke filme meelsasti ei jälgi, väidavad, et Hollywoodi toodang on kõik ühesugune. See on muidugi vale: Ühendriikide filmi-ilm ei koosne ainult Hollywoodist. Pealekauba tunduvad inimest mitte huvitava valdkonna esindajad talle ikka sarnased – kui tõmmata paralleel muusikaþanritega.


Igas reeglis leidub muidugi erand. Antud juhul on selleks mainstream noorte-, aga eriti ülikoolikomöödiad. Kõik need hiilgavad reklaamklippidega, mis on natuke või tublisti paremad kui film ise. Ja kõik ratsutavad ühe kliðeepundi sadulas nagu kauboid. See läheb iga aastaga üha raskemaks taluda. Mille tulemusel sa oled mingi hetk sunnitud nentima, et „olen nendest välja kasvanud“.

Tegelikult see ei peaks nii olema. Iga normaalset huumorisoont omav isik vajab ju mõnikord kerget annust rohmakaid sperma-, seksi-, peeru- ja kakanalju. Lisaks kulub talle ära näha ilusaid noori täisverelist elu elamas – meenutamaks, et elus on vähe tähtsamaid asju kui sõprus, rahu ja imeliku välimusega vahetusõpilaste kantseldamine. Nii et mainitud komöödialiigid on iseenesest väga vajalikud.

„Van Wilder“ koostati valemiga „tead ühte – tead neid kõiki!“, aga see on ometi natuke parem kui enamik hiljutisi noortekoomuskeid. Tegijad ei aseta oma püüdluste latti kuigi kõrgele, millest on þanris valitsevat ideepuudust arvestades kahju, aga see suudetakse vähemalt ületada. Taolisi projekte algatavad inimesed, kes leiavad, et mõni miljon dollarit kasumit on piisav, et üks film valmis vändata. Nagu sina ja mina. Ehk siis tõeline matsiprojekt ühelt vähenõudlikult teisele.

Peategelastest jäävad pikemalt meelde noortekate veteran Tara Reid („Kuum pirukas“ 1 ja 2, „Josie and the Pussycats“) ja Kal Penn vahetusõpilasena, kelle nimi on Taj Mahal Badalandabad ning kes ei igatse muud kui oma pikaleveninud süütusest lahti saada. Kui viimane rabab eelkõige välimusega, siis Reidis võib näha juba potentsiaali näitlejana. Temas on meeldiv kombinatsioon haprusest ja jõulisusest, mis lihtsalt mõjub. Nimiosalist kehastav Ryan Reynolds tõi mulle aga meelde Mark-Paul Gosselaari „Päästja koolikellast“.

***
Ma mõtlesin vahepeal natuke järele ning leidsin, et „Van Wilder“ ei ole natuke parem kui enamik hiljutisi noortekomöödiaid. See meeldis lihtsalt mulle natuke rohkem. Ja ilma põhjuseta, kuna siin puudub igasugune originaalsus. Ma ei hakanud isegi kordagi südamest naerma, enamik nalju olid nagu vanad, paljukuuldud anekdoodid.

Kui tahad näha võrdusmärki sõnade noortekomöödia ja „selle tegemisel on vist natuke ajusid pingutatud“ vahel, jälgi klassikuid nagu „Kuum pirukas“ või „Bachelor Party“ (1984).

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid