Kasutaja: Parool:Jack Black

30. september 2002 | shnek

Võin kihla vedada, et suurem osa teist ei tea tema nime kuuldes hoobilt, kes on Jack Black. Teda kuskil mängimas nähes aga tekib surmkindel tunne, et oled teda veel kuskil näinud. Olgem ausad - tõttütelda polegi tegu vist päris esimesse staarikategooriasse kuuluva tegelasega. Meie kinodes ei jookse hetkel ka ainsatki filmi, kus ta kaasa teeks. Et miks ma tast siis üldse räägin? Sattusin lihtsalt MTV-st nägema tema bändi Tenacious D (minu arvates hirmhead) lugu-video Tribute ning suurest jällenägemisrõõmust tuligi tuju teda tutvustada.


Jack Black, tuntud ka Jables’ina, on pärit Santa Monicast, Californiast. Esimese professionaalse otsa sai ta California ülikooli tudengina – ka edaspidi väga ekspressivseid roll teinud Black võeti Tim Robbins’ Actors Gangi liikmeks ja talle anti hullu fänni roll Robbinsi lavastajadebüüdis Bob Roberts (1992). Sellele järgnesid mitmed väikerollid mitmetes vähem- ja rohkemtuntud filmides (Airborne, Demolition Man, Dead Man Walking, Waterworld jpt.) Tihti jäid need rollid, tõsi, vaid pelgaks põikeks ekraanile, esimene veidi suurem roll tahtis täitmist Jim Carrey kõrval filmis The Cable Guy.

1994. aastal sai koos vana sõbra Kyle Gassiga loodud juba mainitud rokkpunt Tenacious D, millega astus üles ka meie teleekraanidelt läbi jooksnud jandis Biodome. Lisaks lauludele, mis räägivad ühtviisi südamlikult nii lumeinimestest kui ka bändi groupie-hordidest, teevad poisid ka niisama kino. Nende jõupingutused viisid sinnani, et neil lubati muusikalise külalisena astuda üles Saturday Night Live’is ja sarjas Mr.Show, kanal HBO aga kannatas välja tervelt kaks 10-minutilist osa nende “sarjast” Tenacious D: The Greatest Band on Earth. Paar aastat varem oli Black filminud Ben Stilleri käe all pilootosa Knight Rideri paroodiasarjale Heat Vision and Jack, mis paraku ekraanile ei jõudnudki. Nii et väike edasiminek.

Telesarjades on aga Black korduvalt üles astunud. Nimetagem neist ehk meile tuntumad Picket Fences, Northern Exposure ja The X-Files (episood D.P.O., koos Giovanni Ribisiga, kelle filmikarjäär on samuti peale pikki teleaastaid tuult alla saamas.)

Peale kaasategemist filmides nagu Crossworlds ja Mars Attacks! sai Black minu arvates ühe oma meeldejäävaima pisirolli filmis The Jackal, kus kehastas tehnikafriiki, kellel Bruce Willise kehastet killer käe otsast ära laseb. Suhteliselt keskmine film, aga väga ere stseen!

Blacki seni ilmselt tuntuim film valmis aastal 2000. Omaaegne Actors Gangi kaaslane John Cusack kutsus ta Barry ossa ka eesti keeles ilmunud Nick Hornby menuromaani Elu edetabelid ekraniseeringusse. Inglise keeli High Fidelity nimetet Stephen Frearsi film kuulub minu isiklike lemmikute hulka, kuid mis veel tähtsam, on saanud väga positiivse kriitika osaliseks. Filmis sai Black lõpuks ometi ka laulda, tema esitatud “Let’s Get It On” on filmi kulminatsioonina väga mõjuv. Blackil on igaljuhul peale seda rolli olnud käed tegmist täis. Ehkki väga suur võhm läks ilmselt Tenacious D-ga debüütalbumi salvestamise ja esinemiste peale, on just viimasel kahel aastal tulnud ka palju osatäitmisi. Lisaks rohketele TV jaoks tehtud paroodiafilmidele sai Black 2001.aastal kauaoodatud meespeaosa mõni aeg tagasi meilgi linastunud Shallow Halis, kus astus üles koos Gwyneth Paltrowga. Oma sõnul nõudis ta filmimisel tungivalt suudlusstseeni purkisaamiseks 32 duublit, aga mitte seetõttu, et see talle naudingut oleks pakkunud, vaid selleks, et tulem oleks täiuslik. Tema kõige suurem hirm aga olla olnud, et Paltrow armub temasse ülepeakaela, nagu see juhtus Brad Pittiga Seveni võtetel. Yeah right…

Mis veel? Tänavuse MTV Movie Awardsi mäletate? Tea, kes see koos Sarah Michelle Gellariga seda küll juhtis? Black ikka, jah. Ice Age’i ootate? Tea, kes teeb eriti naljakat Zeke’i häält? Black, ikka Black. Eestikeelses versioonis, tõsi küll, ilmselt mitte. Kahjuks.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid