Kasutaja: Parool:


Mike Myers

23. september 2002 | shnek

Kõiges tuleb süüdistada Myersi isa. Too briti päritolu sinder nimelt sundis juba maast-madalast oma poegi vaatama Peter Sellersit, Monty Pythonit, James Bondi ja Dudley Moore’i filme. Talle meeldis üle kõige tola teha ja ta ei lubanud oma majja laste sõpru, kes polnud tema meelest piisavalt naljakad. Kui Mike oli kaheksa, ajas isa ta telereklaamidesse näitlemisega raha teenima. Ja ise müütas ta terve elu entsüklopeediaid!


Kanadas, Torontos sündinud ja selle lähedal Scarborough väikelinnas kasvanud Myersile jättis lapsepõlves kogetu ilmselt nii sügava jälje, et ega temast polekski enam midagi asjalikumat saanud kui koomik. Keskkooli lõpuks oli ta oma ridadesse värvanud juba koomikute bande Second City Comedy Group, mille esinemiste käigus Myersit märgati (loomulikult!) ja 1989 anti talle roll Sarturday Night Live’is. Mis on kohustuslik etapp kõikidele pullimeestele, tundub. Seal kehastatud rollidest pälvis eriti suure menu Wayne Campbell – metallifänn, kes teeb oma äärelinnas asuva vanemate maja keldrist telesaadet “Wayne’s World”. Myers on hiljem öelnud, et inspiratsiooni selleks sketshiks sai ta omaenda noorpõlvest. Igal juhul tehti sellest filmiversioon, kus Wayne’i tobedat sõpra Garthi kehastab Dana Carvey. Film tõi sisse 200 miljonit dollarit ja loomulikult pidi sellele tehtama järg. WW2 ja teine kahtlase väärtusega jant So I Married an Axe Murderer aga sundisid Myersi 1995. aastal näitlemisest paariks aastaks üldse loobuma.

Seda küll vaid selleks, et tulla tagasi sellise pauguga nagu Austin Powers: International Man of Mystery. Võib arvata, et kui Myersi isa poleks 1991 surnud, oleks tal selle rolli üle küll sigahea meel olnud. Kargaja spiooni tegemiste teine osa 1999. aastal tõi juba esimesel nädalal sisse rohkem kui esimene osa kokku ja seetõttu on Powersi koledad hambad nüüd juba kolmandat korda meie kinodes. Ja ilmselt mitte viimast korda. Myersi anne mängida korraga mitut tegelast avaldub siin selgesti, igas osas on teadupärast tema kehastada rohkem kui üks roll.

Austin Powersi osade vahel on Myers teinud mitmeid väikese eduga filme (54; Mystery, Alaska jt), kembelnud Universali kompaniiga kohtus 20 miljoni taala pärast ja kirjutanud oma naisega kahasse raamatu Wayne’s Worldi tegemisest. (Muide, naine pole tal ka eriti lihtne tegelane. Nimelt tutvus Myers temaga kord hokivõistlusel peale seda, kui too oli litriga oimetuks löödud.) Eelmisel aastal andis Myers hääle rohelisele sookollile Shrekile samanimelises animatsioonis, mis kuulub kindlalt minu lemmik(multi)filmide hulka. Juba Saturday Night Live’is tõi tema shoti aktsent tublisti kiitust, Shrekis aga on see üks filmi suurimaid elamusi.

Üldiselt tundub mulle aga, et ainult Wayne’i ja Powersi rollidest ei piisa Myersile veel, et end suure algustähega komödiandiks pidada. Ehk vähem järgesid ja rohkem uut kraami, palun.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid