Kasutaja: Parool:Adam Sandler

18. september 2002 | Shnek

Kui te veel ei teadnud, siis Adam Sandler on see vend, kes kõikides oma filmides mängib üht ja sedasama karakterit, kellele on teie eksitamiseks antud filmist filmi uus nimi. See karakter on pohhuistist mölalõug ja riiukukk, kes omal haigel moel on pagana naljakas. Omavahel öeldes kardan ma, et Sandler ei püüagi tegelikult näidelda, vaid ta mängib lihtsalt iseennast. And the crowd goes wild!


Nagu umbes pooled tänaseks tuntud tegelastest on ka Sandler pärit Brooklynist, New Yorgist, kus sündis 9. septembril 1966. Tõsi, üles kasvas ta hoopistükkis Manchesteris, New Hampshire’s. On vist asjatu öelda, et ta oli oma klassi kloun ja naerutaja, kes juba 17-aastaselt sattus juhuslikult ühe comedy club’i lavale ja oma menust tiivustatud sai.

Ta jätkas säärastes klubides esinemisi ka ülikooli ajal (New York University) ja jäi silma paarile produtsendile. See omakorda tagas talle väikesed osad näiteks Bill Cosby shows ja Saturday Night Live’is. Tema esimeste üksikute esinemiste menu ses viimatimainitud sarjas oli tohutu, mis tagas talle seal kindla koha järgmiseks viieks aastaks. Tegusa mehena üllitas ta samal ajal komöödiaalbumi They’re All Gonna Laugh at You, mis püsis Billboardi tabelis üle 100 nädala ja kandideeris ka Grammyle. Teinud paar väiksemat rolli mitmetes tobekomöödiates nagu Airheads või Coneheads, usaldati talle viimaks peaosa Billy Madisonis. Suur kassaedu, mille see film pälvis, on saatnud ka kõiki tema järgmisi filme: Happy Gilmore’i, Bullet Proof’i, Wedding Singerit, Water Boy’d, Big Daddy’t ja Little Nicky’t. Viimatimainitud film tekitas meil siin kära sellega, et soundtrackile suutis trügida Eesti käremuusika kollektiiv East Trading Wang. Mis on mu teada. esimene sellelaadne saavutus eesti muusikas.

Filmi või paar aastas tegeva Sandleri enda muusikalised katsetused on peale debüütalbumi veel kolm korda plaadina välja antud ja kõik on saanud plaatinaplaadiks. Mees nagu orkester - filmi eest pidada Sandler saama miinimum 20 miljonit taala ehk et teda võib vist juba lugeda esimese suurusjärgu staariks. Jim Carreyl on igal juhul ohtlik konkurent juures.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid