Kasutaja: Parool:
Tom Cruise ja Penelope Cruz viimase filmi "Captain Corelli
Tom Cruise ja Penelope Cruz viimase filmi "Captain Corelli's Mandolin" esilinastusel

Penelope Cruz
Penelope Cruz

Cowgirl Penelope
Cowgirl Penelope

Tom Cruise
Tom Cruise

„Vanilla Sky“ poster
„Vanilla Sky“ poster

Hollywoodi kuumim paar: Tom Cruise ja Penelope Cruz

10. september 2002 | Margo Munner

Tom Cruise sünninimi on Thomas Cruise Mapother IV ja sündinud on ta 3. juulil 1962. aastal USA-s New Yorgi osariigis. Ta on ainus poisslaps peres - tal on kolm õde. Isa, kes oli elektriinsener suri 1984. aastal, ema on hetkel abielus Jack South'iga. Tema õed on Lee Anne Mapother (ametilt toimetaja), Marian Mapother (õpetaja), Cass Mapother (restoranipidaja).


Tom Cruise lapsepõlv oli raske, kuna isa töö nõudis pere pidevat kolimist ning koolielu segas asjaolu, et Tom oli vaeglugeja. Kui Tom oli 12-aastane, vanemad lahutasid. 14-aastaselt mõtles Tom vaikselt isegi preestriametile ning veetis aasta frantsiskaani ordu kloostris, kuid see mõte kadus keskkoolis, mil teda hakkas huvitama maadlemine. Vigastuse tõttu pidi ta selle jätma ning otsustas hakata kaasa tegema näiteringis. Ta mängis etenduses "Guys and Dolls" Nathan Detroit'i osa. Peale viimasel aastal keskkoolist välja kukkumist otsustas Tom alustada oma näitlejakarjääriga. Ta saabus Los Angeles'i 1981. aastal ja kohtus Paula Wagner'iga, kes oli agentuuri Creative Artists agent.

Ta hakkas võtma näitetunde ja proovis saada osa reklaamides, paraku edutult. Siiski õnnestus tal saada osa filmi "Endless Love". Järgmises filmis nimega "Taps" oli esialgu Cruise'le planeeritud vaid üks rida, kuid lavastaja oli niivõrd vaimustuses tema esinemisest, et otsustas talle anda suuruselt kolmanda rolli. Esialgu Cruise kartis nii suurt rolli, kuid hiljem siiski nõustus.

1983. aastal realiseerus tutvus Paula Wagneriga filmi "Losin' It" näol, kus Tom Cruise mängis peaosa. Samal aastal ka film "The Outsiders", kus ta mängis koos Matt Dillon'i, Patrick Swayze, Rob Lowe, C. Thomas Howell'i ja Ralph Macchio'ga. "The Outsiders" ning sellele järgnenud sama aasta "Risky Business" said kõrgeks stardiplatvormiks kogu tulevasele karjäärile.

Populaarsus sattus tõusuteele filmidega "All the Right Moves", "Legend" ning oma positsiooni kindlustas Cruise kahtlemata ühe kaheksakümnendate aastate suurima kassahitiga "Top Gun". Suurem edu saatis ka järgmist rolli 1986. aasta filmis "The Color of Money".

1989. aastal valminud Oliver Stone filmiga "Born on the Fourth of July" oli Tom üks kandidaat Parima Meesnäitleja Oscarile. 1992. aasta "Far And Away" polnud küll teab mis edukas film, kuid läbi selle kohtus Cruise kaaspeaosalise Nicole Kidmaniga, kellega ta 1990. aastal abiellus. Enne seda aga oldi kahekesi veel ühes filmis - "Days of Thunder".

Kommertsedu tuli tagasi juba 1992. aastal valminud filmiga "A Few Good Men" ja aasta hilisema thrilleriga "The Firm". Edasi jätkus karjäär aina suuremate rollidega - "Interview With The Vampire" ja "Mission: Impossible". Viimase järg "Mission: Impossible II" valmis neli aastat hiljem - 2000 suvel.


Penelope Cruz

Penelope Cruz on rahvuselt hispaanlanna, kelle sünninimi on Penélope Cruz Sánchez ning kes sündis Madriidis 28. aprillil 1974. aastal. Vanemad olid Eduardo (kaupmees) ja Encarna (juuksur). Penelope oli üks kolmest lapsest - tal on vend Eduardo ja õde Monica.

Juba väga noorena oli Penelope esineja, osaledes telereklaamides. Siiski keskendus Penelope esialgu rohkem tantsimisele. Olles üheksa aastat õppinud klassikalist balletti Hispaania Riiklikus Konservatooriumis jätkas ta õpinguid juba kuulsate tantsijate juures. Kuid 15-aastaselt pöördus ta aga oma tõelise kutsumuse poole - ta oli parim rohkema kui kolmesaja tüdruku seas ja võitis talendiagentuuri prooviesinemise. Tulemuseks oli leping, mille läbi sai Penelope osa mitmetes Hispaania teleseriaalides ja muusikavideodes. See aga omakorda sillutas teed suurele ekraanile.

Cruz'i filmidebüüt saabus 1991. aastal filmiga "El Laberinto Griego" (t: "Kreeka Labürint"). Järgnes Timothy Daltoni märulifilm "Framed" (1992). Kolmas film oli samuti 1992. aastal valminud "Belle époque". Film võitis mitu Goya auhinda, mis on Hispaanias samaväärne autasu kui USA-s Filmiakadeemia Oscarid.

Järgnevalt lisandusid igal aastal kolm-neli filmi ning kiirelt sai Penelope'st Hispaania kino superstaar. 1997. aasta "Carne Trémula" pakkus võimalust töötada Hispaania lavastaja Pedro Almodóvar'iga, kellest sai hiljem tema viija rahvusvahelise kuulsuseni. Samal aastal peaosa filmis "Abre Los Ojos", mis oli kodumaal suure menuga ja kogus kaheksa Goya't. Paraku mitte ükski neist ei läinud Cruz'ile. Kuid Penelopel ei tulnud siiski kaua oodata - juba järgmisel aastal võitis ta komöödiaga "La Niña de tus Ojos" Parima Näitlejatari Goya.

Nüüd tegi Cruz paar kõrvalepõiget ingliskeelsetesse filmidesse, millest esimeseks oli "The Hi-Lo Country", mis valmis 1998. aastal ja mille eest teenitud raha annetas ta Ema Theresa heategevuseks. Esimene suur rahvusvaheline hitt oli aga 1999. aasta "Todo Sobre Mi Madre" (t: "Kõik Minu Emast"). Nüüd oli Cruz juba nõutud näitlejatar mõlemal pool Atlandit. Järgmine suurprojekt oli 2000. aasta USA-s valminud komöödia "Woman on Top". Edasi film "All the Pretty Horses" (2000) koos Matt Damon'iga ja "Blow" (2001) koos Johnny Depp'iga.


Tom Cruise, Penelope Cruz ja "Vanilla Sky"

Kahel Hollywoody superstaaril on nii mõndagi ühist. Tom Cruise on olnud abielus kahel korral ja mõlemate abikaasadega kohtus ta filmivõtete ajal. Samamoodi on meedia pidanud Penelope kaaslasteks eelkõige kaaslasi kinolinalt - Matt Damon ja Nicolas Cage. Näitlejatar ise aga mõlemat eitab.

Tom'i ja Nicole Kidmani lahutus sai lõplikult vormistatud eelmise aasta augustis. Kiirelt peale seda hakkasid levima kuulujutud, et Cruise'l on juba uus naine varuks. Nimelt ilmusid Tom ja Penelope, kaks armastajat filmis "Vanilla Sky" koos Penelope filmi "Captain Corelli's Mandolin" esilinastusele. Edaspidi oldi koos juba sünnipäevadel ja kallites restoranides.

Penelope tõrjus neid jutte aga kiirelt tagasi. Intervjuus E!Online'le eelmise aasta augustis ütles ta Tom Cruise kohta: "Ta on helde, ta on hämmastav - hämmastav inimene", kuid samas keeldus arutamast oma eraelu: "Ma lihtsalt ei taha rääkida sellest intervjuudes. Ma tahan hoida seda endale".

Selle aasta jaanuaris väitis Ananova, et Penelope on kolinud Tom Cruise juurde elama ja et jõuludki veetis paar koos Colorados suusatamas. Lähedaste sõprade ütluste järgi aga olevat Tom'il olnud plaan veeta jõulud kahe perega korraga - pool Penelope ja pool Kidmani ning lastega. Loomulikult ei meeldinud see Penelopele ja ta olevat sõitnud Los Angeles'i.

Kahtlejad on aga nimetanud seda suhet üldse hoopis filmi "Vanilla Sky" reklaamtrikiks ning on ennustanud, et kui film ekraanilt kaob, on ka armulugu läbi.

Igatahes selle aasta aprillis kirjutas "Daily Star", et üheksa kuud kestnud armastus on läbi. Põhjuseks Tom'i head suhted oma eksnasie Nicole Kidmaniga. Nii veedab Cruise ikka aega koos temaga, kuigi "ametlik vabandus" on ühised lapsed, kellega soovitakse koos tegeleda. Suhte viimaseks katsumuseks osutus selleaastane Oscarite galaõhtu, kuhu Tom Penelope't kaasa ei võtnud. Selle muutis eriti kibedaks fakt, et parima naispeaosatäitja auhinda taotles ka Kidman.
FILMOGRAAFIA: Tom Cruise

Minority Report (2002)
Vanilla Sky (2001)
Mission Impossible II (2000)
Magnolia (1999)
Eyes Wide Shut (1999)
Jerry Maguire (1996)
Mission Impossible (1996)
Interview with the Vampire (1994)
The Firm (1993)
A Few Good Men (1992)
Far and Away (1992)
Days of Thunder (1990)
Born on the Fourth of July (1989)
Rain Man (1988)
Young Guns (1988)
Cocktail (1988)
The Color of Money (1986)
Top Gun (1986)
Legend (1985)
All the Right Moves (1983)
Risky Business (1983)
The Outsiders (1983)
Losin' It (1983)
Taps (1981)
Endless Love (1981)


FILMOGRAAFIA: Penelope Cruz
Sin Noticias de Dios (2002)
Vanilla Sky (2001)
Captain Corelli's Mandolin (2001)
Blow (2001)
All the Pretty Horses (2000)
Woman on Top (1999)
Volavérunt (1999)
Todo Sobre Mi Madre (1999)
The Hi-Lo Country (1998)
La Niña de tus Ojos (1998)
Talk of Angels (1998)
Twice Upon a Yesterday (1998)
Don Juan (1998)
Abre los Ojos (1997)
Carne Trémula (1997)
Et Hjørne af Paradis (1997)
El Amor Perjudica Seriamente la Salud (1996)
Framed (1996)
Más Que Amor, Frenesí (1996)
La Celestina (1996)
Brujas (1996)
Entre Rojas (1994)
Todo es Mentira (1994)
Alegre Ma Non Troppo (1994)
Per Amore, Solo Per Amore (1993)
La Ribelle (1993)
Jamón, Jamón (1992)
Belle époque (1992)
Framed (1992) (telefilm)
El Laberinto griego (1991)
"La Quinta Marcha" (1990) (teleseriaal)

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid