Kasutaja: Parool:
Mida suurem on külaliste hulk, seda ebamugavam on neil jälgida väikest teleriekraani.
Mida suurem on külaliste hulk, seda ebamugavam on neil jälgida väikest teleriekraani.

Tervislik köögivili asendab suurepäraselt kaloririkkaid ning rasvaseid suutäisi.
Tervislik köögivili asendab suurepäraselt kaloririkkaid ning rasvaseid suutäisi.

Milline on Sinu kodukino lõppeesmärk?
Milline on Sinu kodukino lõppeesmärk?

Kuidas korraldada filmiõhtut?

06. september 2002 | Caramellita

Taas on käes suvepuhkuste, koolivaheaegade ja muidu lahedam aeg. Kindlasti tekib nii mõnelgi nõutus, mida peale hakata äkitsi sülle sadanud vaba ajaga ning kuidas seda sisustada.


MOVIES.ee lugejaskond tegi meile laheda ettepaneku tutvustada erinevaid visioone, kuidas korraldada filmiõhtut. Siinkirjutaja leiab, et ega kindlat valemit õnnestunud õhtu jaoks ette dikteerida saagi, küll aga üritan oma ideedega teie isikliku fantaasia käima lükata.

1. Riku tavasid. Kusagil ei ole kirjas, et filmiõhtut üksinda läbi viia ei tohiks. Ehk just iseendale lootmine ongi õhtu õnnestumise pant. Sa tead, millist filmi just täna vaadata tahaksid. Sa tead arvestada, millist snacki ja kui suures koguses diivanilauale koguda. Just Sina ise oskad endale kõige meelepärasema joogi kokku segada- olgu selleks siis jogurtikokteil või vodka-martini. Üksinda õhtut (või miks mitte ka hommikut või palavat lõunatundi) nautides ei ole Sul vaja muretseda suure seltskonna põhjustatud kaose likvideerimise pärast. Sinu kodu (või hästi varustatud töökabinett) on Sinu kindlus, kus kehtivad just need reeglid, mis Sulle antud hetkel sobivad.

2. Filmiõhtu kallima seltsis. Paarisuhted kui sellised põhinevad valdavalt ikka vastastikusel mõistmisel. Nii ka filmiõhtu, kus peaosalisteks Sina ja Tema. Kuna ei ole just suur saladus, et meessoo ja naissoo filmieelistused paljuski lahku lähevad, tuleks leida kuldne kesktee. Näiteks laenutage kaks filmi- üks Sinu ja teine Tema maitse järgi. Või kui olete sagedased laenutuse külastajad, valige film kordamööda.

Sellise filmiõhtu juures tuleks muidugi arvestada ka seda, mis ürituse lõppeesmärk on. Vastavalt soovitud tulemusele tuleks kujundada ka interjöör, katta lauake ja valida joogid ning rõivastus.

3. Üritus suuremale seltskonnale. Siinkohal tulen tagasi esimese punkti juurde ja käin välja idee filmiõhtu seltskonnaga hoopis kinos veeta. Rahaline häving on sellisel juhul muidugi suurem, väiksem on aga organiseerimisvaev ning omavastutus. Kinno minnes ei ole vaja tegeleda üldise rahakogumisega, vaid igaüks maksab enda eest. Ka on võimalik kinopuhvetist osta endale meelepäraseid tooteid: veini, soolapähkleid, jäätisekokteili, tavapärast paismaisi ja muud säärast. Valige filminautimiseks kurikuulus tagumine rida ning nalja võib saada rohkemgi kui plaanitud oli.

Raskem variant korralduskomiteele on planeerida üritus kellegi koduseinte vahel. Esmaseks ülesandeks seaksin (arvestades muidugi suurt hulka inimesi, kes kõik kindlasti kohale tulevad) võimalusel kodukinosüsteemi laenutamise. Me ei räägi mitte hirmkallist ning tipptasemel tehnoloogiast, vaid lihtsalt suuremast kangas-ekraanist ning prozhektorist. Raske on suurema seltskonna puhul ka filmivalik, kuid arvestades korraldaja(te) suuri pingutusi, annaksin filmivalimise eelisõiguse just temale.

Kui joogid võib vabalt lasta külalistel tuua, siis söök on viisakas valida arvestades seltskonna iseärasusi. Naiste ülekaalu puhul on äärmiselt vajalik tervisliku menüü olemasolek. Näiteks grillitud köögiviljad, mis viivad keele alla kindlasti ka tugevamal sugupoolel. Hea valik on minna ka nn elitaarsete lauakatete teed: koorimata krevetid, sinihallitusjuust, oliivid, vahuvein on vaid üksikud näited tuju ning eneseteadvust tõstvatest snackidest.

Kuna arvan, et elu edasiviivaks ning arendavaks jõuks on see, kui inimesed üksteiselt häid asju õpivad ja kogemustepagasit vahetavad, kutsun kõiki üles kirjutama oma erinevatest filmiõhtutest. Olgu siis kordaläinud, või ebaõnnestunud üritustest. Kõik MOVIES.ee ajalehe lugejad, kes saadavad oma kirja aadressile caramellita@movies.ee enne 14. juulit 2002, osalevad loosimises. Kahele õnnelikule saadame koju VideoPlaneti poolt välja pandud videokasseti, laheda MOVIES.ee T-särgi ning kaks suurt ja läikivat filmipostrit.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid