Kasutaja: Parool:
Meie kinodes 2. augustist
Meie kinodes 2. augustist
"Tuulte keel" - meie kinodes 16. augustist
"Tuulte keel" - meie kinodes 16. augustist

Pöörane nädalavahetus

17. juuni 2002 | MOVIES.ee

Viimast nädalavahetust kajastav USA kinoedetabel on igati üllatav.


Omavahel võistlesid kolm suurt esilinastust: samanimelisel multikal baseeruv perefilm „Scooby Doo“, Doug Limani põnevik „The Bourne Identity“ Matt Damoniga,John Woo oodatud sõjadraama „Windtalkers“ Nicolas Cage’iga.

Üllatab see, et täpselt samas järjekorras suutsid need ka publikut paeluda. „Scooby Doo“ viikendi tulemus on 56,4 miljonit dollarit, „The Bourne Identity“ oma 27,5 ja favoriidiks ennustatud „Windtalkersil“ kõigest 14,5. Eelarved on vastavalt 52, 75 ja 100.

Sellise algusega ei pruugi märulimaestro John Woo visuaalselt vapustav sõjadraama kodumaal isegi eelarvet tagasi koguda. Õnneks tõotab juunikuu suhteliselt rahulik tulla: potentsiaalsetest kassahittidest on tulekul ainult sel nädalal Disney täispikk anima „Lilo & Stitch“ (mille näitajad jäävad ilmselt tagasihoidlikeks) ja Spielbergi-Cruise’i ulmekas „Minority Report“.

Nicolas Cage’i karjäärile oleks „Windtalkersi“ finantsiline ebaõnnestumine siiski valus hoop: tema viimane suurem hitt on samuti Woo’ga tehtud „Kahe/võitlus“ (1997). Üsna edukaks osutus veel „Kadunud 60. sekundiga“ (2000), aga nii nõrk film ise on ammu enamikel mälust pühitud. Miski peab aga tema seekordset 20 miljoni dollari suurust honorari õigustama.

Kriitikud paistavad Woo-Cage’i teise ühistöö suhtes siiski hästi meelestatud. Nad kirjeldavad seda „Kahele tunnile laotatud „Reamees Ryani“ algusena“ (kõlab hästi!), seevastu „Scooby-Doo’d“ sama igavana kui vanasti multika kujul.

Rohkem infot samal teemal alljärgneval aadressil.Vaata lisaksKas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid