Kasutaja: Parool:
Roman Polanski
Roman Polanski

Aki Kaurismäki
Aki Kaurismäki

Cannes jälle läbi

27. mai 2002 | MOVIES.ee

Lõuna-Prantsusmaal aset leidev mainekas filmifestival on lõppenud ja auhinnad välja jagatud.


Kõrgeima auhinna, Palme d’Ori sai vanameister Roman Polanski „Pianisti“ (The Pianist) eest, mille puhul ta korraga lavastaja, üks produtsent ja üks stsenarist oli. Tõsielul ning Wladyslaw Szpilmani raamatul põhinev draama jutustab juudi muusikust, kes elab Teises maailmasõjas üle nii Varssavi geto purustamise kui koonduslaagri vintsutused. Polanskile kui lavastajale, kellele projekt väga südamelähedane, märgib see pärast rohkem kui kümmet aastat jälle kõrgvormi jõudmist.

Grand Prix, teine oluline auhind, anti Aki Kaurismäki „Minevikuta mehele“ (Mies vailla menneisyyttää / The Man Without a Past), kus on kesksel kohal pärast peksasaamist amneesia käes kannatav mees.

Juhuslikult on „teise koha“ omanik samuti vanameistri staatuses ning oma filmis tegev stsenaristi-produtsendi-reþisöörina. „Minevikuta mees“ on tema Finlandi-triloogia teine osa, millele eelnes „Kauas pilvet karkaavat“ (1996).

Veel mõned auhinnad:
Parimad lavastajad – Paul Thomas Anderson („Punch-Drunk Love“) ja Im Kwon-Taek („Chihwaseon“)
Parim näitleja – belglane Olivier Gourmet („The Son“)
Parim näitlejanna – soomlanna Kati Outinen („Minevikuta mees“)Vaata lisaksKas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid