Kasutaja: Parool:
"Kolm kuningat": vasakult Ice Cube, Mark Wahlberg, Spike Jonze
"Kolm kuningat": vasakult Ice Cube, Mark Wahlberg, Spike Jonze

SJ naisega
SJ naisega

Siin ta nüüd siis ongi!
Siin ta nüüd siis ongi!

Spike Jonze ruulib ringi

27. aprill 2002 | MOVIES.ee

Telekanal VH-1 kuulutas välja kõikide aegade parimad muusikavideod – ja kaks esimest lavastas Spike Jonze! MOVIES.ee soovitab armsal lugejal siinkohal arusaaja nägu teha, sest tal pole mingit õigustust olla mitte näinud mehe vaimustavat reþissööridebüüti kinodes, kreisit komöödiat „Being John Malkovich“. See linastus mingil hiljutisel Pimedate Ööde Filmifestivalil.


Francis Fordi tütre Sofie Coppolaga abielus Jonze teeb vahel ka pisikesi etteasteid näitlejana, näiteks „The Game’is“ ning „Kolmes kuningas“.

SJ figureerib mainitud edetabelis päris mitmel korral, aga esimese ning teise koha hõivasid tema videod Fatboy Slim „Weapon of Choice“ ning The Beastie Boys „Sabotage“.

1969 sündinud ameeriklane on vändanud muusikavideosid kõiksugu artistidele, mainida võiks veel nimesid R.E.M., The Notorious B.I.G., Bjork, Chemical Brothers, Daft Punk, Puff Daddy, Sean Lennon, Sonic Youth ning Weezer. Täpsemat nimekirja vaadake näiteks imdb.com vahendusel. Tema kaasabil loodi ka MTV haige telesaade „Jackass“.

„Being John Malkovich“ leidis kõikjal kriitikute äramainimist ja heakskiitu, tuues kutile lavastaja-Oscari kandidatuuri. Sügisel peaks esilinastuma tema põnevusega oodatud teine lavastus, „Adaptation“, kus mängivad Nicolas Cage, Meryl Streep jt.

Nii pikal uudisel on kindlasti ka moraal? Aga ikka. Enamik meist ei saa iga päev piisavalt palju Spike Jonze’i huumorit ja käivad seetõttu mossis nägudega ringi.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid