Kasutaja: Parool:
"Inimeste maailm on nii imeline! Sa ei usuks oma silma!"
"Inimeste maailm on nii imeline! Sa ei usuks oma silma!"

Armageddon on alla meetri pikk?

25. aprill 2002 | Lauri Jürisoo

“Kollide kompanii”

Monsters, Inc., USA 2001
R: Peter Docter, David Silverman, Lee Unkrich.
Hääli loevad: Billy Crystal (Mike), John Goodman (Sully), Steve Buscemi (Randall), Mary Gibbs (Boo) jt.
1 h 32 min, levitab BDG


Mike ja Sully on semud-jubetised, kes töötavad hirmunud laste röökimisest tekkivat energiat tootva firma heaks. Esialgu on kõik vinks ja vonks. Siis juhtub aga õnnetus – nende maailma siseneb kahesuunalise portaali kaudu väike tüdruk, kes oma kilkamisega monstrumite sekka üldist hirmu ja paanikat külvab.

Täispikad arvutianimatsioonid nautisid üldiselt head 2001. aastat. “Kollide kompanii” ning “Shrek” kogusid mõlemad ilusa kassa, kakeldes nüüd parima täispika animatsiooni Oscari pärast. “Final Fantasy” kukkus küll masendavalt läbi, ent tõestas sellega vähemalt, et inimesi pole mõtet pelgalt tehnilise täiusega püüda. Nagu teate, peab kõike siin maailmas tõestama, enne kui usutakse.

Pixar on pidevalt ühelt töövõidult teisele seilanud, mistõttu võite ühes juba ette kindlad olla: “Kollide kompanii” on pildiliselt võimsam kui nende eelmised projektid. Sellel polegi pikemalt peatuda ilmselt mõtet, sest sõna võib olla küll relv ja tihane, aga ei suuda iial edasi anda saavutatud realismi taset. Kes huvitub, läheb igatahes vaatama, keda ei huvita, seda ei veena isegi pildid ja minu ausõna. Minu arvamuse kohaselt ei trumpa “Lelulugu” haaravuselt ja humoorikuselt üle ükski hilisem täispikk PC-animatsioon. Nii et “Kollide kompanii” ei jõua samuti esikohani, vaid hõlvab “Shreki” järel pronksi. Kuid eelistused on erinevad ja minu poolt olgu teile juhtnööriks või soovituseks lihtsalt tähelepanek, et lugu on neetult heast ideest hoolimata üldiselt perekeskne ning mitte liiga taibukate naljadega. Iroonilisema huumori sõbrad vaadaku seega hoopis “Shreki”, mis äsja videolevisse jõudis. Mainitud Oscar paistab aga kindlustatud olevat. Pildiline saavutus maksab ka midagi.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid