Kasutaja: Parool:

Mena Suvari - Eestlane laias maailmas

23. aprill 2002 | Martin Luige

Miks on meile nii tähtsad Erki Nool, Neeme Järvi, meie eurolaulikud? Endaarust oleme üks väike vahva põhjamaa riik. Kuid teised? Mida teised meist arvavad? Mida nad üldse teavad? Vist siiski mitte eriti palju. Eesti suguse väikse riigi jaoks on lihtsalt eluliselt tähtsad kõik need üksikud maarjamaa esindajad, kes oma elualal maailma tippu suudavad jõuda ja ka veidi meie armast riiki endaga kaasa viivad. Mena Suvari on eestlane. Ta on eestlane Hollywoodis.


Mena Adrienne Suvari sündis 9.dal veebruaril 1979. aastak Newportis Rhode Islandil. Tema isa on eestlasest psühhiaater Ando Suvari. Koolis käis ta South Carolinas ja ülikoolina lõpetas Providence High School’i Californias. Mena ei olnud eriti populaarne, kuid ei teinud ka midagi selleks, et seda muuta.

Nagu paljudki teised näitlejad, alustas ka Mena kõige alt, ehk siis reklaamidest. Esimeses müügiteadaandes astus Mena üles juba 13 aastaselt. Ta mängis veel kõrvalosi mitmetes tuntud TV sarjades (näiteks: Chocago Hope) kuni aastani 1997, mil tegi oma filmidebüüdi. Mena Suvari esimeseks filmiks sai “Nowhere”, mis rääkis grupist teismelistest, kes Los Angeleses veidi imelikku elu elavad. Samal aastal järgnesid veel ka osad linateostes “Kiss the Girls” ja “Sinde and Prejudice”.

Läbimurde ja pääsu tuntud Hollywoodi näitlejate hulka tõi aga 1999. aastal mängitud kõrvalosa “Kuumas Pirukas”. Järgnesid filmid: “American Beauty”, “Loser”, “American Virgin”, “Sugar and Spice”, “The Musketeer” ja viimasena praegu kinodes jooksev “Pirukas 2”.

Alustades 13 reklaamides mängimisega, on noorel (pooleldi) eestlasel õnnestunud jõuda juba tipule üsna lähedale. Ehk varsti ka päris tippu.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid