Kasutaja: Parool:

KINOMAJA – Kas müüt või tegelikkus?

26. märts 2002 | Priit Pedanik

Ei olnud see väga ammu, kui reedesel õhtupoolikul oli võimalik valida vaid kolme filmi - ehk kolme kino vahel. Kosmos, Sõprus ja Kinomaja olid kõik, mis pealinna filmisõbrale järgi oli jäänud. Eesti kinomaastik on võrreldes paari aasta taguse olukorraga astunud suure sammu. Kas edasi või ämbrisse – jäägu igaühe enda otsustada.


Seoses uue multiplexkino avamisega on paratamatult jäänud teised kinod tahaplaanile. Kõige valutumalt on läinud Sõprusel, Kosmos läbis noorenduskuuri, kuid ei suuda ikkagi külastajaid ligi meelitada. Seda kõike me juba teame. Aga mis on saanud Kinomajast?

Kindlasti mäletate oma noorusest aegu, mil kallimale tagasihoidliku kinnokutse tegite, siis aga Kinomaja tagumises reas märksa julgemaks muutusite... teinekord isegi liiga julgeks.

Ega vana-hea Kinomaja eriti muutunud ei ole: nagu varemgi näidatakse seal väärtfilme, mida naljalt teleekraanilt või suurelt linalt ei näe. Nagu varemgi tegeleb meie noorsugu tagumises reas “amelemisega”. Aga see ei häiri meid. Oleme seda ju isegi teinud!

Kui te pole kunagi Kinomajja sattunud, siis minge! Seda kogemust on raske unustada. See on kultuurishokk ruudus! Esiteks: sellest sügisest näitab Kinomaja tõelisi väärtfilme – Crazy, Buena Vista Social Club ning Perekonnapidu. Crazy oli möödunud aasta Pimedate Ööde Filmifestivali vaadatuimaid filme, ülejäänud kaks aga on saanud lugematul hulgal filmiauhindu, teiste hulgas ka Cannes’i filmifestivalilt. Teine põhjus on aga Kinomaja ruumide suurepärane miljöö, millesse on suure panuse andnud Mati Leoni sisekujundus ja mis asuvad Tallinna vanalinna ühes omapärasemas majas – nimelt 1902.aastal Hollandi konsulaadi jaoks ehitatud tornidega hoones.

Kinomaja on sürr, tõeline ja seksikas. Seda peab nägema ja kogema!

Kinomaja
Uus tn.3, Tallinn
tel: 646 45 10

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid