Kasutaja: Parool:

Näitlemine loob meeleolu

14. märts 2002 | Marion Jõepera

Film on tõestuseks sellele, mis juhtub, kui kokku panna oma ala professionaalid. Ron Howard on jällegi hakkama saanud meistriteosega. Crowe, kandideerides John Nashi rolliga kolmandat korda Oscarile, peaks soovitud auhinna tõesti kätte saama.


Näitlemine on see, mis filmile lõpuks elu annab. Lisaks suurepärasele grimmile, tundub Crowe’ vananemine täiesti loomulik. Väga palju andis filmile juurde Ed Harris, kes suutis ilma raskusteta edasi kanda oma karakteri iseloomu ja sisu. Kui Jennifer Connelyt veel enne tõesti ei oldud tähele pandud, siis nüüd peaks käes olema ka see hetk. Filmi teeb väga positiivseks asjaolu, et koos töötavad nii uustulnukad, veteranid kui ka kaasaja superstaarid. Crowe suutis skisofreenikut mängida nii loomulikult, et pettumus tabab tihti ka publikut - Ed Harrise teglaskuju William Parcher oligi ainult pettekujutelm.

Film tundub olevat korraga nii aeglase kui ka kiire süêee-arenguga. Matemaatikat kujutatakse mitmekesiselt ning publikul, kes sellisest tasemest aru ei pruugi saa, ei hakka igav. Film toob esile armastuse võimsa mõju. See ongi jõud, mis aitas Nashil edasi elada. Kuid seda on kujutatud tugevalt ja siiralt, ilma liigse (tihti filmidele omase) magususeta. Jah, välja jäeti paljud aspektid Nashi elust, kuid ei ütleks, et teos selle all suuresti kannataks.

James Horner, kelle muusikat on tihti kuulda olnud mere-teemalistes linateostes, saab muidugi hakkama ka käesolevaga. Kuigi “Piinatud geeniuse” puhul on tegemist filmiga, kus muusika ei oma ülisuurt tähtsust.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et “Piinatud geenius” on film, kus lubatakse särada suurepärastel talentidel, kus lavastajal on kindel visioon filmi edasiandmisest ning mis kinntitab, et inimlikud tunded on just need, mis edasi elada aitavad.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid