Kasutaja: Parool:

Sisu ei ole kiitmist väärt

14. märts 2002 | Marion Jõepera

Võidusõit. Autod.Võidusõit. Just nii võiks tutvustada Renny Harlini lavastatud filmi Driven, mille keskmiseks vaatamisväärsuseks just autod osutuvadki.


Linateosel on kaks suurt plussi. Esiteks-massistseenid. Oleks vist imelik ühte vormelifilmi ilma suure rahvahulgata ette kujutada. Teiseks, lisades palju juurde filmi kunstilisele poolele, mis tihti action filmides nõrgaks jääb, on aegluubis stseenid. Äramärkimist tasuks ka heli. Lugu, mis tõesti suurepäraselt (ning üllatavalt hästi) filmi atmosfääriga kokku sulas oli Era “Mother”.

Sisulisest küljest siis ka. Autodega kihutamise vahele oli paigutatud noore inimese võitlus iseenese ja pealesuruva maailmaga. Ei ole ju Driven esimene taolises süêeega film ning kindlasti ei jää ka viimaseks.Samas nagu väitis minu tuttav, oli siiski tore Stallone’i ilma relvata ekraanil näha.

Driven on saanud päris suure kriitika osaliseks ning teatud mõttes ka õigustatult. Siiski on filmis midagi natukene omanäolist, kuigi raske on seda hiljem meenutada. Liiga paljud välja öeldud laused tunduvad juba kuskilt tuttavad ning eks nad kindlasti olegi. Samas tundub Stallone’i kirjutatud stsenaarium küllaltki tugev, kui kahjuks siiski ilma uudsuseta.

Seega ongi nii, et filmi tugevamaks pooleks jääb selle visuaalne pool, mis sisulisest tugevalt üle on.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid