Kasutaja: Parool:


Ron Howard astus sammukese Oscari suunas

14. märts 2002 | Superkino CC Plaza

Päev enne seda, kui näitlejad pärjasid oma ametivendi, väljastas samalaadse auhinna ka Filmilavastajate Gild.


Tänavuseks laureaadiks osutus Ron Howard, kelle linalugu "Piinatud geenius" on kogunud hulgaliselt nii kassadollareid, kriitikute kiidusõnu, kui ka prestiizhikaid auhindu.

Samuti peaks Howardile rõõmu tegema asjaolu, et nimetatud auhinna võitmine teeb temast peapretendendi 24.märtsil aset leidval Oscarite tseremoonial. Nimelt on vaid viiel korral gildi 54-aastase ajaloo jooksul mainitud auhinna omanik samal aastal parimale lavastajale mõeldud Oscarist ilma jäänud. Samas keeldub Howard ise veel oma Oscari võimalustesse uskumast ja piirdus kommentaariga : "Oma Oscari võimalustesse keeldun veel praegu uskumast, sest mida iganes ka nende kahe auhinna seostest ei räägita, on asi viimastel aastatel palju ettearvamatumaks muutunud. Praegu naudin täiega seda tunnustust."

Howardist võib aru saada, sest alles eelmisel aastal pidi Filmilavastajate Gildi soosik Ang Lee Oscarite jagamisel alla vanduma Steven Soderberghile ning 1996.aasta kevadeloli just Howard ise see, kes filmi "Apollo 13" eest nimetatud auhinna võitis, kuigi ei kuulunud samas isegi Oscari nominentide hulka. Igatahes on Howard juba oma pika, produktiivse ja eduka karjääriga kuldse mehikese auga välja teeninud. Selleks tuleb tal aga edestada selliseid oma ala meistreid nagu Peter Jackson ("Sõrmuste isand"), Ridley Scott ("Allatulistatud "Black Hawk""), Robert Altman ("Gosford Park") ja David Lynch ("Mulholland Drive").

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid