Kasutaja: Parool:

Head, pahad ja Hackman

26. veebruar 2002 | Marion Jõepera

John Moore on valmis teinud oma esimese filmi. Owen Wilson on kätte saanud oma esimese tõsise action-rolli. Siiani on teda nähtud põhiliselt draamades, komöödiates ja õudusfilmides.


Vaenlase tagalas on päris korralik action film, mis ruttab edasi kiire tempoga. Kaamerakäsitlus torkab oma mitmekesisuse poolest silma päris mitmel korral. Ei tea miks, kuid millegi pärast tuleb filmi vaadates vahepeal meelde Reamees Ryani päästmine ning ka Kolm Kuningat. Võitlus-stseenid on hästi lavastatud, kuid kahjuks on jäänud nõrgaks kohaks muusika. Muusika on küll olemas, kuid puudub taolistele filmidele tüüpiline mastaapsus ja võimsus, mis annab lihtsalt väga palju juurde. Kuid vahest oligi seekord nii mõeldud. Suurimaks miinuseks on liiga “must ja valge” tegelase vastandamine- ameeriklased head, serblased pahad. Samas peaks sellest vist mööda vaatama, võttes arvesse eelmise aasta sündmusi. Suurimaks plussiks on aga Gene Hackman. Ta mõjub loomulikult ja lihtsalt, kuid mängib Wilsoni lihtsalt üle, kuigi ekraanil olemise aega temal endal nii palju ei olegi. Hea on ka see, et on näha, et Owen Wilsonist on saamas päris korralik näitleja.

Film on peaaegu et traditsioonilise lõpuga, kuid see vist eriti ei loegi. Teemaarenduses ei ole midagi uut, kuid päris põneva seiklusfilmi nime võib filmile siiski anda. On ka paremaid tehtud, kuid ka halvemaid.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid