Kasutaja: Parool:


Luhrmann Akadeemia otsuses pettunud

23. veebruar 2002 | Superkino CC Plaza

Kuigi Baz Luhrmann rõõmustas südamest selle üle, et tema linalugu "Moulin Rouge" püüdleb koguni kaheksat Oscarit, tunnistab ta, et ilmajäämine parima lavastaja nominatsioonist valmistas talle pettumuse.


Austraalia filmitegija tunnistas avameelselt, et lootis endagi nime parima lavastaja kategoorias ihaldatud auhinnale kandideerijate seast leida. nüüd peab Luhrmann kõrvalt vaatama, kuidas tema kolleegid Peter Jackson, Ron Howard, Robert Altman, Ridley Scott ja David Lynch Oscarit püüdlevad.

Luhrmanni nominatsioonis oldi filmiringkondades raudkindlad, sest oli ju "Moulin Rouge´ile" jaanuarikuus üle antud muusikali/komöödia Kuldgloobus.

Luhrmanni kõrvalejäämine vähendab ka tunduvalt "Moulin Rouge´i" võimalusi parima filmi kategoorias triumfeerida. "Mis seal salata, oleksin väga tahtnud selles nimekirjas figureerida, aga mida sa ära teed," räägib Luhrmann. Ka "Sõrmuste isanda" lavastanud Peter Jackson ei suutnud Luhrmanni ignoreerimist ära imestada: "Olin tema väljajäämise üle väga imestunud. Akadeemia valikutes on igal aastal üllatusi, aga sellest oli mul tõeliselt kahju."

Ilmselt arvavad auväärsed akadeemikud, et selline spektaakel nagu "Moulin Rouge" lavastas end lihtsalt ise, ilma lavastaja abita...

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid