Kasutaja: Parool:

40-ne aasta pärast on tegu kultusfilmiga

23. veebruar 2002 | Pärtel P. Pere

Kui kütt Niika on lõpuks laande jõudnud, räägitakse talle saatusejuhist Nganassanist. Ühel päeval Nganassan sureb. Siis on ta kas süüdi või on ta puhtaks saanud. Niika ei pööra vanamehe jutule ega ka Nganassanile suurt tähelepanu.


Elades Siberis ja taigas küttimas käies naudib mees küttimist, aga eelkõige vabadust, loodust ja hingerahu. Viimast pole Niika veel õieti saavutanud, sest ta pole veel ise endale saatusejuhiks saanud. Tekib idee endale naine leida.

Külas saab selleks kooliõpetaja, taigas ta aga kohtab kummalist metsanaist, kellest kiirgab mingit ebatavalist energiat. Ajapikku õpib mees teda armastama nagu ta armastab loodust ja vabadust. Just nendest kolmest asjast räägibki suurepäraselt tehtud Eesti film. Valitud on suurepärane maagilise mõjuga keskkond ja head näitlejad.

Nelja riigi koostöös valminud filmil ei ole mingit halba maiku juures. Alguses hüppab pilt kaadrilt kaadrile, mis jätab asjast natuke toore mulje. Kahtlemata tasub seda filmi vaatama minna. Kasvõi juba ainuüksi sellepärast, et ta on Eesti film. Oma jutu kinnituseks ütlen, et terve saal luges lõputiitreid kuni ekraani kustumiseni ja alles siis lahkuti rahuoleva ilmega saalist. Minge ja saage elamus.

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid