Kasutaja: Parool:

Mesimagus maiuspala või sula sitt?

23. veebruar 2002 | Pärtel P. Pere

Milleks vaadata seda filmi karastusjoogiplatsis? Sellepärast, et sellele filmile antakse kaasa üks (väga si..t) shokolaaditükike, ja kuna alati krutitakse saalis pinget üles, näidates reklaame ilma helita. Aga et sellist tundeelamust saada, on vaja täpselt seansile jõuda, pärast pannakse heli ikkagi kahjuks peale.


Filmist…kui väikesesse prantsusmaa linnakesse saabub noor naine koos oma tütrega ja avavad seal paastumisajal kondiitripoe, on katoliiklike traditsioonidega ja range eluviisiga linn vapustatud, aga samas naudib olukorda. Kuna on paastuaeg, ei tea keegi mida teha (kas süüa vastapandamatut shokolaadi või mitte.). Usust sõge meer ei kuulu sellesse leeri ja hakkab rõhutama kirikus käimise ja paastumise tähtsust. See aga ei heiduta sõbralikku uustulnukat ja ta jätkab shokolaadi müümist ja linnarahvaga sõbrunemist.
Vanaaegsete kommetega linnapea vihastab ja hakkab linnarahvale kiriku kaudu kuulutama, et shokolaad on paha, hävitab linlaste moraali jne. Kodanikud satuvad kimbatusse, sest maiustus on samas nii maitsev ja meelde toonud palju mälestusi - nagu shokolaad suus sulab, sulavad ka inimeste meeled ja südamed (blaa)- ent mis saab ikkagi paastumisest ja vanast heast Lansquenetist, mille nimel linnapea võitlusesse on astunud?
Film leiab huvitava ja mõnusa, suhteliselt ootamatu lõpu, milleni jõudnud, vaataja tunneb, et tänane kinoskäik oli vist ikkagi väärt idee. Siiski on filmil viga küljes: pikk kestvus. Selle miinuse võiks üles kaaluda huvitavalt esitatud sisu, ent siiski paneb haigutama. Niipea kui rändrahvas eesotsas Johnny Deppiga mängu tuleb, saab film uut energiat. Vähemalt asi annab uuemat värvi. Muidi veniks film tõesti liiga palju.

Film võis kandideerida mitmetele auhindadele, aga sellist asja suve keskel vaatama minna on närvi ajav! Enne kui mõtlete filmi vaatama minna, varuge kannatust ning shokolaadi, sest – uskuge mind – isu tuleb ja kaasa-antud shokolaad on täiesti…

Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid