Kasutaja: Parool:
Oscari tseremoonia poster
Oscari tseremoonia poster

Mis olümpia? Hollywoodis on Oscarite aeg

10. veebruar 2002 | MOVIES.ee

Terve maailm võib jälgida medalivõitjaid taliolümpiamängudel, kuid ainus võistlus, mis Hollywoodis tähtis, algab teisipäeval, kui kuulutatakse ametlikult välja Oscari kandidaadid.


Hetkel peetakse liidriks filmi "Piinatud geenius". See draama võib ekspertide hinnangul võita kuni viis Oscarit. Lisaks pakutakse parima filmi kandidaadiks veel ka meie kinodes jooksvaid linateoseid "Sõrmuste isand : Sõrmuse vennaskond" ja "Moulin Rouge".

Häid võimalusi omavad ka veel draama "Magamistoas" ja thriller "Black Hawk Down".

Las Vegase kihlveokontorid soovitavad panna panused kahe filmi peale: "Sõrmuste isand" (võidukoefitsient 12:1) ja "Moulin Rouge" (võidukoefitsient 6:1).

Samas tuleb valmis olla mitmeteks üllatusteks. Paljudes kategooriates peetakse esikohavääriliseks filmi "Piinatud geenius". Filmi peaosas mängiv Russell Crowe kehastab matemaatikageeniust John Forbes Nash, Jr, kes veedab palju aega oma elust võideldes skisofreeniaga. Rezissöör Ron Howardi film baseerub Nash'i elul ning avastustel, mis jäävad geniaalsuse ja vaimuhaiguse vahele. Eksperdid annavad sellele filmile kõrgeid hindeid hea näitlejatöö, rezissööritöö ja suurepärase produtsenditöö eest.

Parima meesosatäitja Oscarile on väärilisi kandidaate piisavalt: Russell Crowe, Billy Bob Thornton ("The Man Who Wasn't There"), Tom Wilkinson ("Bedroom"), Gene Hackman ("Tennenbaums") ja Denzel Washington ("Training Day"). Parima naisosatäitja tiitlile arvatakse tulevat kas Sissy Spacek, Halle Berry või Nicole Kidman.

Kõige põnevam ning tasavägisem võistlus tõotab tulla parima animafilmi kohale. Konkurendid on DreamWorks'i "Shrek" ja tema vastaseks Disney "Monsters, Inc."

Kuigi auhinnajaht on kestnud Hollywoodis juba detsembri keskpaigast, algab tõeline võistlus siiski teisipäeval ehk nagu öeldakse Salt Lake City's, "Võistlus võib alata!"Vaata lisaksKas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid