Kasutaja: Parool:
Coca-Cola
Coca-Cola

"Harry Potter" tänu Coca-Colale leekides!

12. november 2001 | MOVIES.ee - Martin Tajur

"Harry Potter ja tarkade kivi" eilsele erilinastusele Washingtonis tormas sisse punt protesteerijaid süüdistades Coca-Cola Company't rämpstoidu massreklaamis lastele.


Protesteerijate väitel kasutab Coca-Cola oma sponsorlust filmi turustamises ära rämps- ja kiirtoidu pealetükkivas reklaamis noortele.

"Huvi Harry Potteri vastu on hea ning sellesse suhtutakse hästi," kommenteeris juhtunut Washingtoni Teaduskeskuse juhataja Michael Jacobson, "asja halb külg seisneb just selles, et Coca-Cola kasutab filmi ära oma toodete reklaamimiseks seoses sponsorlusega. Meie ainus eesmärk on säästa laste tervist!"

Selle aasta veebruaris sõlmis karastusjookide gigant Coca-Cola 150 millioni dollarilise partnertehingu AOL Time Warner Inc.'ga, mille eesmärk oli kaasata Coca-Cola J.K. Rowling'i poolt kirjutatud "Harry Potteri" raamatutel põhineva filmi turundusse.

Coca-Cola investeeris 18 miljonit oma kampaaniast lugemisoskuste arendamisse laste seas.

"Eesmärk on hoopis filmi paremini turustada ning toetada laste lugemisoskust ja on väga ebakohane seostada seda ebatervislike elulaadide propageerimisega ning tervisega," kommenteeris sündmust Coca-Cola esindaja Susan McDermott.

"Meie arvates on Michael Jackobsoni püüdlused oma ettevõtlust meie kulul reklaamida väga ebameeldivad," lisas McDermott.

Jackobson lisas veel, et just seoses Coca-Cola kõrge toodanguga viimase 25 aasta jooksul on USA elanike tervis halvenenud.Vaata lisaksKas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid