Kasutaja: Parool:
"Ime""Ime"

"Krampack""Krampack"

PÖFF-il linastub rikkaliku valikuga filmiprogramm noortele ja lastele

09. november 2001 | PÖFF

1.-8. detsembrini toimub Tallinnas, Sakala Kultuurikeskuses noorte- ja laste filmide festival “Just Film”.


Lastefilmide programm koosneb pônevatest ja naljakatest filmidest vanusele kuni 12 aastat. Peale seikluslike ja fantaasiarikaste filmide on siin tunda juba läheneva puberteedi hirmusid. Näiteks võiks tuua islandi filmi “Ikingut”, taanlaste “Imet” jt. Kokku linastub lastefilmide programmis viis mängufilmi ja üks täispikk animafilm.

Noortefilmide programmis "Kasvamise valu" vôivad noored kinohuvilised leida filme, milles räägitakse kasvuea probleemidest. Seda tehakse julgemalt kui täiskasvanud ehk ôigeks peaksid. Festivali korraldajad on veendunud, et vôltsmoraalist ei ole kasu ja teismelistega tuleb rääkida teismeliste keeles, asjadest, mis neid tegelikult huvitavad. Enese seksuaalsuse avastamine ja konfliktid kaaslaste, vanemate ning ühiskonnaga - need teemad seovad igast rahvusest teismelisi. Teiste seast võiks esile tõsta austria rezhissööri Jessica Hausneri filmi “Armas Rita”, erinevatel filmifestivalidel auhindu võitnud briti lavastaja Dom Rotheroe “Minu vend Tomi”, hispaanlase Cesc Gay’ noortekomöödia “Krampack” jt. Kokku linastub noortefilmide programmis 15 kahe viimase aasta jooksul vändatud mängufilmi.

Mulluse PÖFFi noortefilmide täistuubitud seansid näitasid selgelt, et selle sihtgrupi kinovajadused on rahuldamata. Head laste- ja noortefilmid jõuavad kinodesse juhuslikult ja harva. “Just Film” püüab seda tühikut ühe nädala jooksul pisutki täita.

Festivali seansid algavad pealelõunal. Piletihinnad on 20 krooni. Grupid saavad ette registreerimisel soodustust, mille puhul on ühe pileti hind 15 krooni. Gruppide eelregistreerimine e-maili aadressil justfilm@poff.ee

Lisainfot jagavad festivali korraldajad:
Elen Lotman 051 54270
Kristin Raup 050 34507Vaata lisaksKas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid