pühapäev, 24. jaanuar
MOVIES.ee - Catch a star!


James Bond võtab puhkuse

02. märts 2005 | Allan Appelberg
Seekord polegi L-lina
Seekord polegi L-lina
Üks kommentaator ütles internetis: „Brosnan is handsome with gadgets. Hayek has tits. There, you’ve saved $9." Naljakas, aga vale.

After the Sunseti arvustused teispool lompi polnud kõige paremad, aga seda põhjusel, et see tuli välja koos hunniku Oscari-nominentidega nagu Sideways ja Ray. Päeval, mil After the Sunseti taoline film pälvib Oscari-nominatsiooni, tähistaks ilmselt Sight and Soundi toimetajaskonna kollektiivset enesetappu. Tegelikult on film päris lõbus ja pisemaid loogikavigasid eirates nutika stsenaariumiga. Käsikirja eest vastutas debütant Paul Zbyszewski, kes on varem kirjutanud küsimusi telesaate "Nõrgim lüli" USA vastele Weakest Link. Lavastas tipptundnik Brett Ratner.

Salma Hayek on combo: ta on ilus ja tark. After the Sunsetis on ta otsustanud päris julgelt oma keha demonstreerida ja kes oleme meie, et vastu vaielda. Filmi alguses korvpallimatšil vilgatab viieks sekundiks tema endine, Edward Norton. A clue, Sherlock! Igatahes, Hayeki tegelaskuju mängib suhtes tulevikule mõtlevat poolt. Aga Maxil (Pierce Brosnan) hakkab paradiisis igav. Inimesed, kellega nad kohtuvad on kõik ühte nägu, ajavad sama igavat juttu ning tellivad homaari. Üks neist räägib Maxile: "My family's been in manure for 3 generations!" "No shit." Sellist huumorit on filmis palju.

Lühidalt on lugu järgmine: vargapaar jätab tipus olles riskantse elu, et troopilisel saarel elu nautida. Aga minevik järgneb neile ja Maxil tekib kiusatus veel üks teemant varastada, mis on talle suisa kodu juurde toodud. Tal hoiab silma peal födekas (Woody Harrelson), kelle kinnisideeks on saanud Maxi kinninabimine. Kes puhtalt pääseb, kes türmi pannakse selgub filmis, aga lõpplahendus on huvitav ja ettearvamatu.

Mingil põhjusel meenutab After the Sunset mõne aja tagust Rundowni. Filmide sisul ega tegijatel pole midagi ühist, aga efekt on sama - palju head huumorit, nupukas sisu. Kerge meelelahutus selle sõna parimas tähenduses. James Berardinelli nimetas After the Sunseti guilty pleasure'iks. Filmil on veel üks hea külg - praeguse külma ilmaga kulub bikiinides Hayeki nägemine ära. Kusjuures troopilist palavust näitlejad filmimisel tunda ei saanud, sest rannastseenides oli tegelikult nii külm, et näitlejate hingeõhku võis näha. Samas see polegi nii halb... Nagu Robin Williams ütles: "The twins hit a breeze and...chickens done."

Filmis on roll ka Naomie Harrisel, keda võib tulevikus näha Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chestis. Filmi võttis lindile Dante Spinotti (Heat, L.A. Confidential, Red Dragon). Kõva panuse annab tugev heliriba. Juba traileris on suurepärane Blue Man Group, filmis RHCP Love Rollercoaster ja igasuguseid ananassilaule. Filmi pidi lavastama John Stockwell, kes oleks järjekordse kvaliteetnoorteka lavastanud. Saab näha, mis After the Sunsetiga samasse žanrisse paigutatud ja Stockwelli poolt lavastatud Into the Blue toob.

Max Burdett, Thomas Crown, Barbra Streisand… Öelgu nimi mistahes, Brosnan on endiselt Bond. Paistab, et tal läheb kauem kui Conneryl, et uus nišš leida. After the Sunset on pooleteisetunnine film Pierce Brosnani puhkusest, mis paraku püüab segada liiga palju žanreid.
Ise oled togu!
Vanuripõlve rõõmud
Kasahstan 2.1
Abielupitsa viiele
Alef Ström on acid
James Bond võtab puhkuse
Girls don't cry
Pagana hea aastakäik
Laibaloendus on majas
PÖFF 2004
Kes iganes ka ei võida, meie kaotame

Mis Sind MOVIES.ee portaalis kõige enam huvitab ?

  Filmitutvustused
  Filmikriitika
  Uudised filmimaailmast
  Kinokava
  Edetabelid
  Rohkem kui üks nimetatud asjadest


© 2001-2006 OÜ Remmelghein | E-mail: info [at] movies.ee | Kontseptsioon | Info | Autoriõigused | Reklaam