Kasutaja: Parool:

Hommik on õhtust targem

Daybreak

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Kolm grotesksete detailidega episoodi jutustavad inimlikest nõrkustest, enesepettusest ja valetamisest selle kõikides vormides.
Agnes ja Rickard valmistuvad kolima teise linna. Enne lahkumist kutsuvad nad oma parimad sõbrad õhtusöögile juba kokkupakitud koju. Paljastusi täis öö raputab abielupaari suhte läbi.
Anders on müürsepp. Ööd ja päevad rakkes töömees kohtub harva oma perega, kelle vajaduste rahuldamiseks ta ennastsalgavalt raha teenib. Ühel päeval tehakse Andersile ettepanek, millest ta ei saa keelduda. Suurt hulka sularaha tõotav töö käib aga vastu Andersi tõekspidamistele.
Anita mees on kolme aasta eest lahkunud endast poole noorema naise juurde. Peale mitukümmend aastat kestnud abielu ei suuda kibestunud Anita leida endas jõudu edasi elada. Vähemalt mitte enne, kui eksabikaasalt on kasvõi vägisi välja pressitud lahkumineku põhjused. Ühel õhtul tungib Anita oma vanasse koju vastuseid saama.

"Hommik on õhtust targem" võitis 2004. aastal Berliini Filmifestivalil parima Euroopa filmi "Sinise Ingli". Samuti tunnustati kogu näitlejaansamblit väljapaistva saavutuse "Hõbekaruga". Rootsi filmiauhinna "Kuldpõrnikaga" pärjati Björn Runge parima reþii ja stsenaariumi eest, Ann Petrén parima naispeaosa ja Ingvar Hirdwall parima meeskõrvalosa eest.

Rootsi keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Hommik on õhtust targem
Zanr Draama
Aasta 2003
Stuudio Triangelfilm
Osades Pernilla August
Jakob Eklund
Marie Richardson
Leif Andrée
Ann Petrén
Magnus Krepper
Lavastaja Björn Runge
Pikkus 1h 48min
Esilinastus 05. november 2004
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid