Kasutaja: Parool:

Halb kasvatus

La Mala Educación

plussplussplussmiinusmiinus

Noor rezisöör Enrique Goded (Fele Martinez) on oma uue filmi-ideede otsingutel. Vana koolikaaslase Ignacio isikus astub uksest sisse hea filmi-idee. Ignacio nüüdseks nimeks on Angel (Gael Garcia Bernal) ning tegeleb ta näitlemisega. Tagataskus on tal lühilugu 16 aasta tagustest juhtumistes kristlik-katoliiklikus koolis, kus nad koos Enirque’ga õppisid. Enrique ei tunne vana koolikaaslast ära, kuid on väga huvitatud tema loost.

Lühilugu räägib armastusest kahe poisi vahel ja sellest kuidas nende kirjandusõpetajast koolidirektor, Isa Manolo (Daniel Gimenez Cacho) viskas Igncio koolist välja kuna preester ise oli Enrique’ armunud. Hiljem ristuvad Ignacio, Enrique ja isa Manolo teed vaid kaks korda ning need kohtumised 1970-tel ja 1980-tel aastatel on määrava tähtsusega tegelaste elule ja surmale.

“Halb kasvatus” on väidetavalt autobiograafilisel ainesel põhinev lugu Hispaania režissööri Pedro Almodóvari enda lapsepõlvest ja täiskasvanuks sirgumisest kristliku kasvatuse tingimustes. Linateos avas tänavuse Cannes’i filmifestivali, mille võistlusprogrammi kuulus teinegi palju tähelepanu võitnud mängufilm, “Mootorrattapäevikud”, milles peakangelast kehastab latiinostaar Gael Garcia Bernal.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

1 50%
0 0%
0 0%
0 0%
1 50%
Halb kasvatus
Zanr Draama / Thriller
Aasta 2004
Osades Gael Carcia Bernal
Fele Martinez
Javier Càmara
Lluis Homar
Lavastaja Pedro Almodóvar
Pikkus 1h 45min
Esilinastus 24. september 2004
Maaletooja BDG
Hinne 3.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid