Kasutaja: Parool:

Kristuse kannatused

The Passion of the Christ

plussplussplusspoolikmiinus

Lugu algab Ketsemani aias, kuhu Jeesus on läinud pärast viimset õhtusöömaaega palvetama. Ta paneb vastu Saatana kiusatustele. Juudas on Jeesuse reetnud ja ta vahistatakse ning viiakse tagasi Jeruusalemma, kus variseride juhid süüdistavad teda jumalateotuses.

Jeesus tuuakse Rooma impeeriumi Palestiina maavalitseja Pilaatuse ette, kes kuulab ära variseride süüdistused tema vastu. Mõistes, et tegemist on poliitilise konfliktiga, saadab Pilaatus Jeesuse kuningas Heroodese ette, et too kohut mõistaks. Heroodes aga saadab Jeesuse tagasi Pilaatuse juurde, kes laseb rahvahulgal valida, kas heita armu Jeesusele või kurjategijale Barabasele. Rahvahulk otsustab Barabase vabaks lasta ja Jeesuse süüdi mõista.

Jeesusele antakse rist ja tal kästakse seda kanda läbi Jeruusalemma tänavate Kolgata mäele, kus ta risti lüüakse. Seal võitleb ta viimase kiusatusega - hirmuga, et tema Isa on ta maha jätnud. Ta saab hirmust üle, vaatab otsa Maarjale, oma Pühale Emale, ja lausub sõnad, mida ainult Maarja täielikult mõistab: "See on lõpetatud." Ja siis ta sureb: "Sinu kätte ma annan oma vaimu!" Jeesuse surmahetkel hakkab ka loodus ise mässama.

Oscari-võitja Mel Gibsoni ("Kartmatu") lavastatud draama "Kristuse kannatused" on film Jeesuse 12 viimsest tunnist. Osades James Caviezel ("Peenike punane joon"), Monica Bellucci ("Irreversible"), Maia Morgenstern, Francesco Cabras jt.

FILM ON ARAMEA KEELES, EESTI- JA VENEKEELSETE SUBTIITRITEGA.

NB! Alla 14-aastastele keelatud! (K-14) Nõrganärvilistele ei soovitata!

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

1 25%
0 0%
0 0%
1 25%
2 50%
Kristuse kannatused
Zanr Draama
Aasta 2004
Stuudio Icon Entertainment
Osades James Caviezel
Monica Bellucci
Maia Morgenstern
Francesco Cabras
Lavastaja Mel Gibson
Pikkus 2h 06min
Esilinastus 09. aprill 2004
Maaletooja MPDE
Hinne 3.7500
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid