Kasutaja: Parool:

Sigade revolutsioon

Sigade revolutsioon

plussplussplussmiinusmiinus

On 1986.aasta suvi. Õhus on tunda perestroika hõngu. Kümned tuhanded teismelised kogunevad üle Nõukogude Liidu suvelaagritesse, kus põhilise osa tegevusest võtab valitseva rezhiimi ja suure kodumaa vankumatute juhtide tegude, mõtete ja ettevõtmiste ülistamine ning kummardamine. Ühes paljudest suvelaagritest teevad aga sündmused järsu pöörde, kui sinna kohale sõitnud noored tõstavad mässu oma õiguse eest teha ja välja öelda seda, mida nad mõtlevad. Muidugi teevad laagriülemad kõik selle nimel, et puhkenud rahutusi kiiresti maha suruda...

"Sigade revolutsioon" on noortefilm täiskasvanuks saamise probleemidest, mässust ja armastusest. Igas ühiskonnas kehtivad teatud reeglid, mille vastu noored protesteerivad, "Sigade revolutsiooni" puhul on selleks valitud äärmuslik ajastu -1980ndad aastad Nôukogude Eestis. Siiski, teema on suunatud tänapäeva noortele, sest mäss on osa iga noore inimese elust.

Filmi lavastajateks on Rene Reinumägi ja Jaak Kilmi, operaatoriks Arko Okk. Peaosades Eesti kinokunsti praegu veel tundmatud tulevikulootused kõrvu selliste nimedega nagu Arvo Kukumägi, Anne Paluver, Andres Ots ja Tõnu Tepandi. Episoodilises ent seda meeldejäävamas rollis astub üles Anu Saagim.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
1 100%
0 0%
0 0%
Sigade revolutsioon
Zanr Eesti / Noorte
Aasta 2004
Stuudio Rudolf Konimois Film
Osades Arvo Kukumägi
Anne Paluver
Andres Ots
Tõnu Tepandi
Anu Saagim
Lavastaja Rene Reinumägi, Jaak Kilmi
Pikkus 1h 38min
Esilinastus 19. märts 2004
Maaletooja MPDE
Hinne 3.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid