Kasutaja: Parool:

Hullumaja

Dom durakov

plussplussplussplussmiinus

Filmi tegevus toimub 1996. aastal esimese Tshetsheenia sõja ajal, piiri lähedal asuvas hullumajas. Janna ja tema kaaslased elavad siin oma elu, teadmata midagi lähenevatest sündmustest. Nad on hämmingus, kui rong, mille möödumine neile iga päev rõõmu valmistas, ühel õhtul ei tulegi. Järgmisel hommikul on meditsiiniline personal kadunud ja puhkeb kaos. Mõned otsustavad lahkuda, kuid eemalt kostev pommimüra sunnib neid oma kodusesse ümbrusesse tagasi pöörduma.
Janna peidab end unistustemaailma koos oma akrodioni ja teda igal õhtul unenägudes külastava Bryan Adamsi lauludega. Kui tshetsheeni sõdurid haigla hõivavad, armub Janna neist ühte, aga kardab, et mehega abielludes purustab ta Bryan Adamsi südame. Kui koos Vene vägedega saabub hullumajja aktiivne sõjategevus, jääb Jannal üle vaid akordioni mängida ja paluda, et taas saabuks rahu.

Omanäolise linateose “Hullumaja” on lavastanud ja kirjutanud Venemaa tuntumaid rezhissööre Andrei Kontchalovski, kelle töö pälvis Veneetsia festivalil zhürii suure auhinna. Omapärase operaatoritöö tegi Sergei Kozlov (“Mama”). Osades Julia Võssotski, Sultan Islamov, Jevgeni Mironov, Stanislav Varkki, Jelena Fomina jt. Peategelase unistusi külastavat Bryan Adamsit mängib… Bryan Adams ise!

Film on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
1 100%
0 0%
Hullumaja
Zanr Draama
Aasta 2002
Stuudio BAC Films
Osades Julia Võssotski
Sultan Islamov
Jevgeni Mironov
Stanislav Varkki
Jelena Fomina
Lavastaja Andrei Kontchalovski
Pikkus 1h 44min
Esilinastus 21. märts 2003
Maaletooja BDG
Hinne 4.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid