Kasutaja: Parool:

28 päeva hiljem

28 Days Later

plussplussplusspoolikmiinus

Londonis asuvasse uurimiskeskusesse tungivad ööpimeduses loomakaitseaktivistid kindla kavatsusega päästa valla laboris vangistuses olevad ahvid, keda on ühe sealse töötaja sõnul nakatatud “raevuga”, mis muudab loomad ülimalt vägivaldseteks ja verehimulisteks. Aktivistid hoiatussõnu kuulda ei võta ning valla pääseb metsik ja laastav viirus...

28 päeva hiljem ärkab ühes kohalikus haiglas koomast jalgrattakuller Jim (Cillian Murphy), kes leiab aga eest inimtühja haigla, tänava ja terve Londoni. Peatselt selgub noormehele karm tõde – linna valitsevad “nakatunud”, kelle hirmus teised elanikud on kabuhirmus põgenenud. Pärast seda, kui Jim on kohanud Selenat (Naomie Harris), Franki (Brendan Gleeson) ja Hannah’t (Megan Burns), kes pole veel “nakatunute” küüsi langenud, otsustatakse koos suunduda Londonist Manchesteri, sest just sealtkandist on Frank kinni püüdnud raadioteate, milles kutsutakse inimesi ühinema nakatunutega võitlemiseks loodud vastupanuliikumisega. Koos asutakse ohtudest palistatud teekonnale, kuid olukord muutub veelgi pingelisemaks pärast sihtpunkti jõudmist, kus vägesid juhatab fanaatiline major Henry West (Christopher Eccleston).

“28 PÄEVA HILJEM” on selliste kultusteostega nagu “Trainspotting” ja “Madal haud” filmigurmaane rõõmustanud lavastaja Danny Boyle’i järjekordne kaasahaarav linalugu, mida Inglise juhtivad filmikriitikud on tituleerinud viimase 30 aasta parimaks thrilleriks. Stsenaariumi autoriks on Alex Garland, kelle sulest pärineb ka menuromaan “Rand”. Osades Cillian Murphy, Naomie Harris, Brendan Gleeson (“Braveheart”) ja Christopher Eccleston (“Madal haud”, “Teised”).

NB! Kindlasti ei soovita filmi nõrganärvilistele, lastele on see aga hoopis keelatud!

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
1 33%
2 67%
0 0%
28 päeva hiljem
Zanr Sci-fi / Õudus
Aasta 2002
Stuudio Fox Searchlight
Osades Cillian Murphy
Naomie Harris
Brendan Gleeson
Christopher Eccleston
Lavastaja Danny Boyle
Pikkus 1h 52min
Esilinastus 11. aprill 2003
Maaletooja MPDE
Hinne 3.6667
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid