Kasutaja: Parool:

Asterix ja Obelix: missioon Kleopatra

Astérix & Obélix: Mission Cléopatre

plussplussplussplussmiinus

Egiptuse kuninganna Kleopatra ja Rooma imperaator Julius Caesar sõlmivad kihlveo. Kuigi võimsate vaaraode aeg on ammu ümber, tahab Kleopatra iga hinna eest tõestada, et egiptlased ei ole veel alla andnud ja oma uhkust kaotanud. Vastu igasugust loogikat, lubab Kleopatra kolme kuu jooksul ehitada Julius Caesarile uue ja ennenägematu palee.
Kuna kõik senised Egiptuse arhitektid Kleopatrale liiga konservatiivsed tunduvad, langeb valik ekstravagantsele Numerobisele. Tema ülesandeks saab ehitada üüratu palee, mis kaetud kullaga. Motiveerimaks Numerobist, lubab Kleopatra ta krokodillidele sööta, kui palee ei peaks valmima kolme kuuga.

Murest murtud arhitektil ei jää muud üle, kui pöörduda oma Gallialasest sõbra Panoramixi poole, et ta oma imelise jõujoogiga appi tuleks. Soovist sõpra aidata võtab Panoramix ette teekonna Egiptusesse, saatjateks sangarid Asterix ja Obelix.Kuuldus ohtlikust abist jõuab Julius Caesari kõrvu. Hirmust kaotada kihlvedu, koondab Imperaator väed, et takistada Gallialaste Egiptusesse jõudmist. Aga õnnetuseks ei arvestanud ta kangelaste Asterixi ja Obelixiga…

Tempoka ajaloolise komöödia on lavastanud Alain Chabat, kes ise filmis ka Julius Caeasarit mängib. Osades näeme Prantsuse kino raskekaalu. Obelix’ina Gerard Depardieu (“Vidocq”), Asterix’ina Christian Clavier (“Asterix Obelix Contre Cesar”). Arhitekt Numerobist mängib Jamel Debbouze (“Amelie”). Kleopatrana esineb võrratu Monica Bellucci (“Malena”). Teistes osades Claude Rich, Gerard Darmon, jpt.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
1 50%
0 0%
1 50%
Asterix ja Obelix: missioon Kleopatra
Zanr Kogupere / Komöödia
Aasta 2002
Stuudio Pathe / TF 1 Films
Osades Gérard Depardieu
Christian Clavier
Jamel Debbouze
Monica Bellucci
Lavastaja Alain Chabat
Pikkus 1h 47min
Esilinastus 15. november 2002
Maaletooja BDG
Hinne 4.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid