Kasutaja: Parool:

Eksperiment

Das Experiment

plussplussplussplussmiinus

4000 marka kahe nädala eest! Kerge teenistus ja huvitav kogemus pealekauba. Mõelge ise! 20 vabatahtlikku registreerivad end katsejänesteks eksperimendis, mille käigus jagatakse grupp 12 vangiks ja 8 vangivalvuriks, et psühholoogid saaksid uurida katsealuste käitumist. Alguses valitseb väljavalitute seas lõbus ja sundimatu meeleolu,
sest lisaks huvitavale kogemusele annab test võimaluse ka kopsaka taskuraha teenida. Pikemalt mõtlemata paneb end ebatavaliseks eksperimendiks kirja ka taksojuhina töötav endine ajakirjanik Tarek. Prilliraamidesse peidetud salakaameraga varustatud mehele tähendab eksperimendist osavõtmine ja selle hilisem kajastamine mõnes kõmulehes luhtunud ajakirjanikukärjääri taastamist.
Pärast füüsilisi ja vaimseid teste asuvad katsealused oma rollidesse - valvurid vormi ja vangid kongi. Peale seda ei kulu kaua aega, kui eksperiment väljub pöördumatult kontrolli alt ning süütu mäng muutub ootamatult halastamatuks võitluseks elu ja surma peale.

Tõsilool baseeruva thrilleri on lavastanud teleprodutsent ja rezhissöör Oliver Hirscbiegel (“Murderous Decisions”). Peaosas Saksamaa näitlejate paremikku kuuluv Moritz Bleibtreu (“Lola jooks”). Teistes rollides Maren Egert (“Apteeker”), Edgar Selge (“Kolm hiinlast ja kontrabass“), Christian Berkel (“Isa ja tütar”), Oliver Stakowski (“U – 571”), Justus von Dohnanyi (“007 ja liiga kitsas maailm”) jpt.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

1 25%
0 0%
0 0%
0 0%
3 75%
Eksperiment
Zanr Draama / Thriller
Aasta 2001
Stuudio Fanes Film
Osades Moritz Bleibtreu
Maren Egert
Edgar Selge
Christian Berkel
Oliver Stakowski
Justus von Dohnanyi
Lavastaja Oliver Hirscbiegel
Pikkus 2h
Esilinastus 14. juuni 2002
Maaletooja BDG
Hinne 4.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid