Kasutaja: Parool:

Hommiku pool Eedenit

East of Eden

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

James Dean – kultusnäitleja, mässaja, kumiir. Vist mitte ükski teine staar ei ole omanud nii ootamatut ja nii pikaajalist mõju Hollywoodile ning ka kogu maailmale. John Steinbecki eepilisel romaanil põhinev HOMMIKU POOL EEDENIT on esimene James Deani loomepärandi peamistest filmidest.

Dean kehastab Cal Traski - noort ameeriklast, kes võistleb oma venna Aroniga (Richard Davalos) nende isa Adami armastuse pärast. Cali lõhestavad mitmed probleemid, valulik reaktsioon sõjale, teadmatus, kuidas äris ja elus edasi jõuda ning kuidas suhelda oma emaga, kellest ta ajapikku on lahku kasvanud. Cali meeletus hingevalus peegelduvad kõigi sõjajärgse ajastu noorte sisepiinad.

Dean, keda press nimetas uueks Brandoks, kerkis juba enne filmi esilinastust esile kui arvestatav talent. Reþissöör Elia Kazan ütles: “Filmimise lõpupäevadel oli tunda, et sündimas on uus staar. Seda tajus igaüks. Kõik ajakirjanikud sebisid tema ümber.”

Deani fenomen ületas kõiki ootusi. Ta ei olnud uus Brando. Ta oli üks ja ainus James Dean. Oma silmapaistva ja meeldesööbiva osatäitmisega kandideeris ta Oscarile®. Tema suurepärastest kaasnäitlejatest pälvis parima naiskõrvalosatäitja Oscari® Jo van Fleet ja film pärjati Kuldgloobusega. Kuid HOMMIKU POOL EEDENIT on otsast lõpuni James Deani film, kes ka pärast oma surma on olnud üha uute põlvkondade jaoks mässumeelse noorsoo iidoliks.


Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Hommiku pool Eedenit
Zanr Draama / Klassika
Aasta 1955
Stuudio Warner Bros
Osades James Dean
Julie Harris
Lavastaja Elia Kazan
Pikkus 1h 53min
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid