Kasutaja: Parool:

Õed

Sisters

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Kas Te juba tuttavad Danil Bogroviga ? Just selle sama Daniliga, kes päästis oma vanema venna Peterburi kurikaelte käest, sõitis Ameerikasse kätte maksma oma mõrvatud sõbra eest ja tõi endise kaasmaalase Dasha kodumaale tagasi. Kodaniku nimega Sergei Bodrov debüteeris rezhissöörina filmis “Õed”.

“Õed” – see on lugu kahest kasuõest Svetast ja Dinast. Sveta on juba täiskasvanud, kes elab oma vanaema juures, tegeleb laskmisega ja unistab peale kooli lõpetamist hakata palgasnaiperiks Tshetsheenias. Paar korda nädalas külastab ta oma ema ja vahel käib ka oma nooremal õel Dinkal muusikakoolis vastas.
Dina on ärahellitatud tüdrukuke paksude huultega, kelle peas puhub tuul. Tüdruk isegi ei kahtlusta, et tema maailma parim isa on bandiit ja isa probleemide pärast tahavad “pahad onud” tüdrukut varastada.
Ja just sel hetkel tuleb talle appi vanem õde.

“Õed” – see on lugu sõprusest, millel ikkagi on oma koht meie raskes elus, kus isegi lapsi sunnitakse elama “hundi seaduste” järele. Filmis on tulistamist, süütamist, põgenemist – tüdrukud leegivad ringi linnalähirongiges justkui mõne lõpmatu arvutimängu kangelased. Lõppude lõpuks pääseb ka vaatajate hinge valgus ja see on suurepärane.

Kinomaailmas mängib paljuski rolli juhus. Seda fakti kinnitab ka deletantidest peaosatäitjate - Oksana Akinshina ja Katja Gorina leidmine. Proovide ajal vaadati iga päev üle kuni 300 kandidaati peaosatäitja kohale. Katja Gordinat, kes mängib filmis Dinat, otsiti pärast proovi üle kogu Peterburi, sest ta esitles end algul Ritana, kes elab äärelinna maja koos 15. Koeraga. Rezhissööri abilised olid juba lootust kaotamas, kui tüdruk lõpus ühest kommunaalkorterist üles leiti. Ning koertest on Katja senini vaid unistanud.


Peale Oksana ja Katja mängivad films ka teiseid noored näitlejad: Tatjana Kalganova, Roman Agejev, Kirill Piragov (mängis filmis ka “Vend – 2” ja Georgi Denelija komeedias “Kull ja kiri”) jt. Profinäitlejatest osaleb filmis “Õed” ka tuntud Venemaa kakadöör Aleksandr Bashirov. Seekord mängib ta “lõbusat vanameest” – tatarlast Seifullina, kes andis põgenevatele õdedele peavarju.

Väikse osa täidab ka Danil (Sergei Bodrov) ise, kes mängib Peterburi “Robin Hood´i” superautoga ja ihukaitsjatega. Nagu filmis “Vend” nii ka filmis “Õed” on suur rõhk pandud filmimuusikale. Venemaa kultusbänd “Agata Kristi” salvestas selle filmi tarvis spetsiaalse loo “Kuul”, mis pole ainuke selle bändi soundtrack selles filmis. Need lood on väga harmooniliselt seotud varalahkunud Viktor Tsoja loominguga, mis said filmi “Õed” läbivaks muusikaliseks motiiviks.

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Õed
Zanr Seiklus / Action
Aasta 2001
Stuudio RTR Film
Osades Oksana Akinshina
Katja Gorina
Roman Agejev
Tatjana Kolganova
Lavastaja Segei Bodrov Jr.
Pikkus 1h 23min
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid