Kasutaja: Parool:

Tantsija pimeduses

Dancer In The Dark

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Selma (Björk) on Tðehhist pärit immigrant ja üksikema, kes töötab Ameerika kolkaküla tehases. Raske töö kõrval on tema ainsateks rõõmudeks kümneaastane poeg ja armastus klassikalise Hollywoodi muusikali vastu, mida ta esitab tehase teatritrupis. Lihtne, sirgejooneline, kuid järk-järgult nägemise kaotav Selma on populaarne ja meeldib nii oma sõbrannale Kathyle (Deneuve), temale läheneda püüdvale aravõitu Jeffile (Stormare) kui ka majaperemees Billile (Morse).

Viimane on sattunud majanduslikesse raskustesse ja varastab Selma poja silmaoperatsiooni tarvis hoiule pandud raha. Selma avastab varguse ja tapab Billi poolkogemata. Ta võtab raha tagasi ja maksab poja operatsiooni eest ette. Siis aga on õnnetu naine sunnitud oma tegu põhjendama ameerika kohtusüsteemi ees.

Skandinaavia isepäisemaid filmimehi Lars von Trier (Kuningriik, Laineid murdes, Idioodid) on teinud omapärase draama-muusikali, mis on pälvinud Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja parima naisnäitleja tiitli, ning omandanud 2000. aasta Euroopa parima filmi, rezhissööri ja naisnäitleja tiitli. “Tantsija pimeduses” võeti juubeldusega vastu ka 4. Pimedate Ööde Filmifestivalil, mis oli festivali kõige vaadatuim ning ühtlasi ka kõige populaarsem film.

Unustamatu elamuse annab filmi peategelast kehastanud ning filmile muusika kirjutanud islandi lauljatar Björk, kelle kohta Lars von Trier on öelnud, et tegemist on halvima näitleja, keda ta kohanud on, sest Björk mitte ei näitle vaid elab kaamerate ees. “Tantsija pimeduses” operaator on Jim Jarmuschi, Wim Wendersi ja Lars von Trieri kauaaegne koostööpartner Robby Müller (Surnud mees, Laineid murdes).Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Tantsija pimeduses
Zanr Muusikal / Draama
Aasta 2000
Stuudio Zentropa Entertainment
Osades Björk
Catherine Deneuve
David Morse
Peter Stormare
Cara Seymour
Lavastaja Lars von Trier
Pikkus 2h 19min
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid