Kasutaja: Parool:

Blairi nõiafilm

The Blair Witch Project

plussplussplussmiinusmiinus

Üks 1999. aasta filmisündmustest on teos nimega “Blairi nõiafilm” (The Blair Witch Project), mis on USA kinodes jätnud selja taha Cruise’i, Willise, Smithi ja Fordi värskeimad teosed. Mis on selles siis nii paeluvat? Eks ikka see, et tegu on dokumentaalfilmiga, mille tegijad pole enam elavate kirjas... Järgnevalt kronoloogiline rida sündmustest, mis viisid 3 filmitudengi kadumisele.

21. oktoobril 1994. aastal läksid Burkittsville’i linnakese lähistel metsa kolm filmitudengit, Heather Donahue, Joshua Leonard ja Michael Williams. Nende eesmärgiks oli teha dokumentaalfilm enam kui 200 aastat kohalike elanike seas liikuvast legendist, mis räägib neis metsades elavast Blairi nõiast. Peale seda noori enam ei nähtud.

Veebruar 1785.
Marylandis asuva Blairi linna paljud lapsed väidavad, et Elly Kedward meelitas neid oma majja, et neilt verd võtta. Kedwardi süüditatakse nõidumises ja ta aetakse linnast välja. Kuna tegu on eriti karmi talvega, eeldatakse ta surma.

November 1786
Kõik Kedwardi süüdistajad ning pooled Blairi linna lastest kaovad jäljetult. Kartes, et tegu on needusega, lahkuvad elanikud linnast ja vannuvad, et ei võta enam kunagi Elly Kedwardi nime suhu.

November 1809
Ilmub raamat The Blair Witch Cult. Väljamõeldiseks peetav teos räägib linnast, mis langes pagendatud nõia needuse ohvriks.

1824
Blairi kohale asutatakse Burkittsville.

August 1825
11 tunnistajat vannuvad, et nägid, kuidas kahvatu naisekäsi 10-aastase Eileen Treacle’i ojakaldalt vette tõmbas. Tüdruku laip jääb leidmata, aga järgmised 13 päeva on Tappy oja ummistatud oksakimpudest.

Märts 1886
8-aastane Robin Weaver jääb teadmata kadunuks ning kohalikud asuvad teda otsima. Weaver ise ilmub välja, aga kaduma läheb osa otsijatest. Nende laibad leitakse nädal aega hiljem Kirstukalju juurest, kätest ja jalgadest kokkuseotuna, sisikonnad välja lastud.

November 1940 – mai ‘41
Burkittsville’i ümbruses jääb kadunuks 7 last.

25.05.41
erak Rustin Parr ilmub kohalikule turule ja teatab, et on “lõpuks lõpetanud”. Peale 4-tunnist jalgsimatka jõuavad politseinikud tema metsaonnini, mille keldrist leitakse kadunud 7 lapse rituaalmõrvade jälgedega laibad. Parr väidab, et teda sundis nendele tegudele tema onni lähedal metsas elav “vana naise vaim”. Mees mõistetakse kiiresti süüdi ja hukatakse.

20.10.94
Montgomery kolledzhi õpilased Heather Donahue, Joshua Leonard ja Michael Williams saabuvad Burkittsville’i, et küsitleda kohalikke elanikke seoses legendiga Blairi nõiast. Heather intervjueerib vaimsete häiretega vana naist Mary Browni, kes on elanud sealkandis kogu elu. Brown väidab, et nägi Blairi nõida Tappy oja lähedal, kus see liikunud karvase elaja kujul.

21.10.94
Heather intervjueerib 2 kalameest, kes räägivad, et Kirstukalju asub linnast vähem kui 20 minuti tee kaugusel ning et selleni viib kergesti läbitav jalgrada. Kolm filmitudengit võtavad oma varustuse ja lähevad Mustamägede (Black Hills) metsa ja peale seda neid enam ei nähta.

25.10.94
Antakse esimene tagaotsimiskuulutus. Joshi auto leitakse Mustakalju teelt (Black Rock Road).

26.10.94
Marylandi osariigi politsei alustab laiaulatuslikke otsinguid. Operatsioon kestab 10 päeva ning sellesse on kaasatud 100 meest koertega, helikopterid ja isegi Kaitseministeerumi luuresatelliit.

05.11.94
Otsingud lõpetatakse, leidmata jälgegi tudengitest või nende varustusest. Heatheri ema Angie Donahue alustab omal käel meeleheitlikke otsinguid, et leida oma tütar ja selle kaks kaaslast.

19.06.95
Asi kuulutatakse lahendamatuks.

16.10.95
Antropoloogiatudengid leiavad 100-aastase onni alla maetud koti, milles on filmilinte, DAT- ja videokassette, CP-16 filmikaamera ja videokaamera ning Heatheri päevik. Peale asitõenditega tutvumist teatab Burkittsville’i sherif Ron Cravens, et filmirullid ning videokassetid kuulusid tõesti kadunud noortele..

15.12.95
Valitud lõike leitud materjalist näidatakse kadunute perekondadele. Pr.Donahue sõnul on lindil mitmeid ebaharilikke sündmusi, aga mitte midagi lõplikku. Perekonnad kahtlevad ametivõimude analüüsi põhjalikkuses ja nõuavad täiendavaid materjale.

19.02.96
Peredele näidatakse teine rida lõike, mis on sherifi arvates lavastatud. Pr. Donahue kritiseerib sherifi tegevust avalikult, mille tulemusel keelab sherif kõigil kõrvalistel isikutel juurdepääsu materjalile. Keeldu ei suuda kõrvaldada isegi 2 kohtuasja.

01.03.96
Sherifiamet teatab, et asitõendid pole piisavad ning et asi jääb lahendamata. Omaksed saavad materjali peale keelutähtaja aegumist, 16.10.97.

16.10.97
Pered saavad kätte lindid oma laste viimastest elupäevadest. Angie Donahue palkab firma “Haxan Films”, et see materjali läbi vaataks ja reastaks, et teada saada, mis juhtus 1994. aasta oktoobris Burkittsville’i lähedal.Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
1 100%
0 0%
0 0%
Blairi nõiafilm
Zanr Õudus / Thriller
Aasta 1999
Stuudio Artisan
Osades Heather Donahue
Joshua Leonard
Michael Williams jt.
Lavastaja Daniel Myrick, Eduardo Sanchez
Pikkus 1h 27min
Hinne 3.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid