Kasutaja: Parool:

Monty Python's Life of Brian

plussplussplussplussmiinus

Lineaarse süþheega Monty Python's Life Of Brian on kõikidest Monty Pythoni trupi filmidest meeldejäävaim. Kuigi sellel puudub neile tüüpiline anarhiline ülesehitus, on ta nende kollektiivsetest töödest üks naljakamaid.
Juudamaa (judea) ühes laudas on talitab ema oma äsjasündinud last. Kolm tarka hommikumaalt tulevad teda ümmardama, aga saavad peatselt teada, et tegemist pole mitte Jeesus Kristusega, vaid Brian Coheniga.
Hüpe aastasse 33.p.Kr. Brian liitub Juudama Rahvarindega, algajatest koosneva terroristidega. Brian osaleb vandenõus röövida Pontius Pilatuse (Michael Palin) naine. Paraku pole Juudamaa Rahvarinne esimene, kes selle peale tuli ja nad kohtuvad oma konkurentidega Pilatuse majas. Hakatakse vaidlema röövimise eesõiguste üle ja sellele järgneva kakluse tulemusena võetakse kõik vangi. Ta põgeneb sõdurite käest teeseldes nurgapealset jutlustajat. Kahjuks ei saa ta aga rahus edasi liikuda, sest tema kiirelt improviseeritud jutu ohvriks on langenud kergemeelsed messia otsijad. Mida rohkem Brian püüab nende eest põgeneda, seda rohkem veendutakse tema messialikkuses.
Monty Pythoni trupp pidi tükk aega avalikkust veenma, et film ei ole jumalat teotav (mida ta tõepoolest ei ole, kuigi inimesed piketeerisid ja palusid filmi ära keelata USAs ja Suurbritannias). Lisaks Monty Pythoni tavalistele naerutavatele teemadele nagu ülespuhutud tähtsusega ametnikud, naistena esinevad mehed ning ajaraiskajad, kes parlamendis viidavad liialt palju aega vaieldes midagi korda saatmata, on selles filmis nalja tehtud eelkõige usulise fanatismi, mitte usu üle. Ja sedagi on leebelt tehtud, heites nalja nende üle, kes tahavad endale mingit käitumis- ja mõtlemisstandardit, selle asemel, et ise mõelda.
Chapman suutis Holy Grailis ja ka suudab siin osavalt peaosa täita, olles kindel, otsekohene, suursugune. Aga loomulikult on tal ka hea võime mängida hädasolijat, hullumeelne pilk silmes. Igaüks suudab oma rolli oivaliselt täita, trupp on oma parimal tasemel.
Proovige silmata ka George Harrisoni, kes juttude kohaselt finantseeris filmi, sest ta olevat öelnud, et see on ainus võimalus, et veel ühte Monty Pythoni filmi näha.Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
1 100%
0 0%
Monty Python's Life of Brian
Zanr Komöödia
Aasta 1979
Osades Graham Chapman
John Cleese
Terry Gilliam
Eric Idle
Terry Jones
Michael Palin jt.
Pikkus 93
Hinne 4.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid