Kasutaja: Parool:

Monty Python and The Holy Grail

Monty Python and The Holy Grail

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Pööraselt, hüsteeriliselt naljakas ja geniaalne film BBC ''Lendava Tsirkuse'' kurikuulsa kuue montypüütonlase poolt. Tõeline meistritöö võrreldes sellele eelnenud filmiga, ''And Now For Something Completely Different''. Nagu pealkirjast näha keskendub tabavalt jutustavas vormis tehtud film Püha Graali otsingule. Et aru saada üheksakümne minuti jooksul toimuvast tegevusest, oleks kasulik juba varem tutvust teha kuue pöörase briti koomikuga. Tutvustuseks tooks mõned seigad, mis filmis aset leiavad.
Kuna parasjagu on Inglismaal hobuste-(ja BBC-l eelarve-) puudus, on kangelased sunnitud kogu filmi vältel ringi hüppama kookospähklitega tehtud kabjaplagina saatel, jätmaks mingil määral ratsutamise muljet. Chapmani üks esimesi võitlusseene toimub Cleesega, kes mängib Musta Rüütlit, jõe valvurit, kes mitte kedagi elusana endast mööda ei lase. Vastumeelselt tükeldab kuningas Artur osava vastase jäseme haaval tükkideks, millest hoolimata karjub Musta Rüütli …rindkere: ''et tule tagasi ja võitle nagu mees''. Vahepeal aga tapab Sir Lancelot (Cleese) terve lossitäie pulmapidulisi, kuna sai lossiaknast noolega lendu lastud kirja näol appikutse hädas olevale ohvrile. Kohale jõudnud ja avastanud, et tegemist polegi hädas oleva printsessiga, lahkub Cleese lossist, vabandades tapatalgu pärast pelgalt sellega, et ''ma lähen vahest liiga hoogu''. Aga igal fännil on arvatavasti oma lemmikkohad (nt Trooja Jänes, Robini laulikud, Rüütlid, kes ütlevad ''Ni!'', tapja jänes, hull sillavalvur).
Filmi lõpus koguneb kuninga sõjavägi vallutamaks kindlust, kus prantslased hoiavad enda käes Püha Graali. Selle hiiglase rünnaku lõpetab aga vägivaldselt politsei, kes alustab arreteerimistega ja konfiskeerib kaamera.Väga head kostüümid ja kaadrid annavad filmile tõelise keskaja tunde, mille aga hävitab vägivaldselt politsei sekkumine lõpukaadris nii, et vaataja jääb natukeseks ajaks imestusega mõtlema, kas see oligi lõpp. Üks Monty Pythoni paremaid filme, milles tõeliselt oskuslikult on välja mängitud ehe keskaja õhkkond.Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Monty Python and The Holy Grail
Zanr Komöödia
Aasta 1975
Osades Graham Chapman
John Cleese
Terry Gilliam
Eric Idle
Terry Jones
Michael Palin
Pikkus 89
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid