Kasutaja: Parool:

La Dolce Vita

La Dolce Vita

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Olles tunnistajakas viimase kolme aastakümne allakäigule, tundub ''La Dolce Vita'' igavana, kuigi 1960.aastal oli ööklubides aja surnuks löömine, Rooma purskkaevudes tantsimine ja lihtsalt jõlkumine paras shokk.
Film algab kaadriga, kus roomlased on jahmunud pildist, kus helikopter veab suurt Jeesuse kuju linna kohal. Sellele järgneb teine helikopter, kus sees on Mastroianni, kes kirjutab seltskonnaajakirjadele skandaalidest. Ta püüab kõigest väest kirjutamist tõsiselt võtta, aga talle jääb arusaamatuks, miks ta kirjutab skandaalidest. Külastades kohalikku ööklubi kohtab ta Aimeed, rikast elust tüdinenud pärijannat. Miski ei huvita teda ja ta otsib pidevalt uusi seiklusi. Koos tutvuvad nad lõbutüdruk Monetaga, kelle korteris veedavad öö menage a trois. Koju jõudnud, Mastroianni avastab, et ta armuke on unerohtu üledoseerinud. Ta viib armukese haiglasse, kus talle öeldakse, et ta toibub, ja tõttab lennujaama vastu Hollywoodi staarile Ekbergile. Ta kiindub peagi priskesse blondiini ja viib ta Rooma ringkäigule. Huvireisi katkestab Mastroiannit ründav Ekbergi kihlatu Barker (kes oli päris elus ta abikaasa). Tema elu mõttetuse kriis jõuab harikipunkti, kui tema iidol, boheemlasest intelligent Cuny, keda ta kadestab ja jumaldab, sooritab millegipärast enesetapu, võttes elu ka oma kahelt lapselt. Jäädes truuks filmi vaimule, ei suuda Mastroianni käituda vastavalt oma tunnetele, jätkates oma tühja ja glamuurset elu.
Episoodiline, ent haarav, La Dolce Vitat on siiski huvitav vaadata, põhiliselt sellepärast et, ta heidab pilgu lõbutseva elustiili algusajale. Siiski, peale kolme-tunnilist filmi soovib vaataja midagi enamat kui Fellini mõistatuslik lähenemine ja enesekesksed, tujukad tegelaskujud.
Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
La Dolce Vita
Zanr Draama
Aasta 1965
Stuudio Riama/Pathe/Gray
Osades Marcello Mastroianni
Anita Ekberg
Anouk Aimee
Yvonne Furneaux
Magali Noel
Alain Cuny jpt
Lavastaja Frederico Fellini
Pikkus 180
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid