Kasutaja: Parool:

Shrek

Shrek

plussplussplussplusspluss

See Steven Spielbergi stuudio Dream Works imepärane täispikk animafilm on juba saanud tänapäeva klassikaks ja tõusis igati pälvitud aukohale kõigi aegade animahittide esiviisikus. “Shrek” see on fantaasialennu hiilgav triumf, teravmeelsuste sädelev tulevärk ja hunnitu ausammas tänapäeva unikaalsele animatsioonikunstile. loojad on teinud imepärase, läbi ja lõhki universaalse multifilmi kõikidele vanuserühmadele. Filmi, mis naelutab teleriekraani ette nii lapsed, kui ka nende emad-isad. Uskuge, seda filmi võite vaadata lõpmatu arv kordi ning ikka ja jälle saate sellest uskumatu naudingu!

Oli kord muinasjutumaal suur roheline hiiglane nimega Shrek. Ta elas uhkes üksinduses keset paksu metsa soos, mida pidas enda omaks. Ükskord aga kihutas muinasjuturiigi valitseja, õel ja paha lord Farquaad kõik tegelased teistest muinaslugudest armutult Shreki sohu. Ja rohelise kolli muretule elule tuli lõpp. Ent lord Farquaad lubas Shrekile tema soo tagasi anda, kui hiiglane toob talle imekauni printsessi Fiona, kes vaevles kõrges ligipääsmatus tornis, mida valvas tuldsülgav draakon.

Elas kord kauges soos üksik koll nimega Shrek (Mike Myers), kelle rahumeelset üksindust hakkasid korraga segama erinevatest muinaslugudest pärit tegelased, kes olid oma muinasjuturiigist kurja Farquaadi (John Lithgow) poolt välja aetud. Et kutsumata külalistest vabaneda, asub Shrek teekonnale, et vabastada kaunis printsess Fiona (Cameron Diaz), kellest peaks saama Farquaadi pruut. Teekaaslaseks on tal hulluksajavalt lärmakas Eesel (Eddie Murphy), kes on nõus tegema mida tahes, peale vaikimise. Printsessi päästmine tuldsülgava draakoni küüsist pole midagi, võrreldes sellega, mis meie kangelasi veel ees ootab…

“Shrek” on vaimukas joonismuinasjutt, mis peaks pakkuma nalja ja naeru ning äratundmisrõõmu igas vanuses vaatajale. Tegelastele andsid hääle Mike Myers (“Austin Powers”), Cameron Diaz (“Charlie inglid”), John Lithgow (“Kolmas kivi päikesest”) ja Eddie Murphy (“Dr.Dolittle”). USA kinodes aasta edukaimaks linateoseks tõusnud filmi lavastasid debütandid Andrew Adamson ja Vicky Jenson, stsenaariumi kirjutasid Ted Elliott ja Terry Rossio (“Zipelgad”, “Aladdin”).

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
1 100%
Shrek
Zanr Joonis / Kogupere
Aasta 2001
Stuudio DreamWorks
Osades Hääled: Mike Myers
Cameron Diaz
Eddie Murphy
Lavastaja Andrew Adamson, Vicky Jenson
Pikkus 1h 30min
Hinne 5.0000
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid