Kasutaja: Parool:

Riia kaitsjad

Rigas sargi

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Esimene maailmasõda on läbi ja Balti riigid võitlevad oma iseseisvuse eest. Eesti on Nõukogude Vene väed oma alalt välja löönud ja murdnud Landeswehri armee Põhja-Lätis. Kuid iseseisva Läti saatus pole veel kaugeltki otsustatud. Lõunast läheneb Riiale vene valgekaartlaste ja saksa palgasõdurite armee. Läti Vabariigi valitsusel on vähe vägesid ja napilt varustust. Eesti saadab lätlastele appi kaks soomusrongi, mis ka põgusalt lahingutes osalevad. Kuid otsustavaks saab selles heitluses noorte läti vabatahtlike vaprus. Filmi põhisündmused toimuvad 11. novembril 1919, kui lätlased tõrjuvad ülekaaluka vastase suure pealetungi.

Sõjastseenide kõrval läbib filmi Martinsi ja Elza lugu. Ilmasõjast naasnud Martins on lubanud Elzale mitte kunagi enam relvadega tegemist teha. Kuid vaenlaste pealetung sunnib noored kodust põgenema ja Martins otsustab liituda Läti armeega, organiseerides Riia kaitset, kuigi see tähendab Elzale antud lubaduse murdmist.

Ajalooline seiklusfilm ”Riia kaitsjad” on lätlastele sama tähendusega kui eestlastele ”Nimed marmortahvlil”. Filmi valmistamiseks ehitati Tukumsi lähedale võimas võtteplats, millest on saanud tõeline turismimagnet (www.cinevilla.lv).Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Riia kaitsjad
Zanr Põnevus / Draama
Aasta 2008
Stuudio Forum Cinemas AS - ESTONIA
Osades Janis Reinis
Elita Klavina
Andris Keiss
Arturs Skrastins
Girts Kesteris
Romualds Ancans
Girts
Lavastaja Aigars Grauba
Pikkus 1h 58min
Esilinastus 28. märts 2008
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid