Kasutaja: Parool:

TOP 5 - Elu Edetabelid

High Fidelity

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Komöödia kohtumistest, lahkumistest ja teistest pop-lugudest.

Rob Gordonil on Chicagos väike plaadipood. Ta oleks küll omal ajal tahtnud saada muusikaajakirjanikuks, muusikaprodutsendiks või muusikuks, aga ei läinud nii.
Selle asemel peab ta hoopis vinüülidega kaubitsevat plaadipoodi nimega "Championship Vinyl" ning on bossiks kahele muusikafriigist poesellile, kes tulid kolmeks päevaks appi, kuid jäid mitmeks aastaks. Vähemalt niipalju on Robil neist kasu, et peletavad oma oleku ja kommentaaridega veel viimasedki ostjad poest välja. Ongi hea - nii saab rahus entsüklopeedilisi muusikateadmisi vahetada ja koos kõikvõimalikke Top 5 edetabeleid koostada.

Robi ootab aga hoopis isevärki Top 5 edetabel. Kui tema kauaaegne elukaaslane Laura ta maha jätab, võtab Rob ette retke minevikku ning püüab leida põhjust miks kõik tema varasemadki suhted on kurvalt lõppenud. Nii sünnibki "Kõigi aegade kõige valusamate lahkuminekute Top 5".

"Top 5 - elu edetabelid" on vaimukas romantiline komöödia kõigile, kes on püüdnud mõista noormehi ning nende seletamatut kirge muusika vastu. Ning nagu filmi aluseks oleva Nick Horny menuromaani "High Fidelity" kaanelt lugeda võib, soovitatakse raamatut kõikidel meestel lugeda. Ja mitte ainult: "... ja andke see siis oma partnerile lugeda, et nad meid, mehi, hukka ei mõistaks, vaid oskaksid kaasa tunda".

Rob Gordoni rollis on John Cusack ("Palgamõrvar Blank"), tema kõige suuremat südamevalu mängib aga taani näitlejanna Iben Hjejle, keda võis mõni aeg tagasi näha filmis "Mifune". Robi koolipõlve ulatuvaid "väiksemaid" südamevalusid kehastavad Catherine Zeta-Jones ("Lõks"), Lily Taylor ("Deemonite loos"), Lisa Bonet ("Riigi vaenlane"), jt. Teistes osades: Jack Black ("Riigi vaenlane"), Joan Cusack ("Neli pulma ja põgenev pruut"), Tim Robbins ("Valel ajal, vales kohas"), jpt. Omaette roll on kahtlemata kõikidele muusikasõpradele meelepärasel soundtrackil ja filmi on lavastanud Stephen Frears ("Ohtlikud suhted").

Vaata lisaks


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
TOP 5 - Elu Edetabelid
Zanr Komöödia
Aasta 2000
Osades John Cusack
Iben Hjejle
Catherine Zeta-Jones
Lily Taylor
Joan Cusack jpt.
Lavastaja Stephen Frears
Pikkus 2h 04min
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid