Kasutaja: Parool:

Head käed

Labas Rokas

miinusmiinusmiinusmiinusmiinus

Läti vargatüdrukul Margital (Rezija Kalnina) on osavad käed. Käbedalt kaovad ta taskusse möödujate rahakotid ning sama kiirelt leiavad tee tüdruku istme alla mööduvad autod. Pärast järjekordset julget vargatempu, muutub olemine sünnilinnas Riias veidi ärevaks ning Margita põgeneb kodumaalt pöidlaküüdiga. Mitte just kaugele. Kõigest teisele poole piiri, siiasamma Eestisse. Juhuslik auto paneb Margita maha väikelinnas nimega Vineeri.

Elu selles linnakeses just ei kee, sest pärast vineeritehase seiskumist näib toppavat kogu linnarahva elu. Tuline tüdruk raputab kohaliku rahva unest üles ning mõne mehe lausa nii suure hooga, et ei tee piiga varguseviga märkamagi. Eriti sinisilmne näib olevat vaikne talisupleja Adolf (Lembit Ulfsak). Tema hambaarstist sõber Lepik (Tõnu Kark) on märksa kahtlustavam ning saab kohe aru, millise tüdrukuga tegu. Ka Adolfi politseinikust poeg Arnold (Tiit Sukk) mõistab, et neiu, kellele ta südame kaotas, on tavalisest pikemate näppudega. Väike Pavo (Atis Tenbergs) innustub Margita “hobist” aga sedavõrd, et pakub end varga õpilaseks. Just siis kui Margita hakkab Vineeri veidrikega harjuma, peab ta taas põgenema. Ja seekord üllatava kaaslase seltsis...

Eesti-Läti koostöös sündinud “Head käed” on lõbus ja südamlik lugu, millest ei puudu ka teatav annus eneseirooniat. Naerda saab nii lätlaste kui meie endigi kulul ning lõbusa jandi on jäädvustanud filmilindile eesti tunnustatuim filmirezhissöör Peeter Simm (“Ameerika mäed”).

Osades mõlema riigi paremik: Margitat mängiv Rezija Kalnina pälvis möödunud aastal parima läti naisnäitleja tiitli. Meie filmiveteranid Lembit Ulfsak ja Tõnu Kark ei vaja liigseid kommentaare. Kaasa teevad ka Tiit Sukk, Lauri Nebel, Maija Apine, Gert Raudsepp, Elina Reinold ja andekas lapsnäitleja Atis Tenbergs. Stsenaariumi autorid: Toomas Raudam ja Peeter Simm.


Filmile antud hinded

0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
0 0%
Head käed
Zanr Draama / Komöödia
Aasta 2001
Stuudio Allfilm, Studio F.O.R.M.A
Osades Rezija Kalnina
Lembit Ulfsak
Tõnu Kark
Tiit Sukk
Atis Tenbergs
Lavastaja Peeter Simm
Pikkus 1h 44min
Hindamiseks logi sisse!
Kas paljuräägitud majanduslangus Sind ka mõjutanud on?

Ei
Jah
Natuke
Mis majanduslangus?

Sügisene auhinnaloos


Auhinnaloosi võitja selgunud!
1

Mees, kes ei aimanud

The Man Who Knew Too Little
2

Thomas Crowni afäär

The Thomas Crown Affair
3

Täiuslik torm

The Perfect Storm
Autoriõigused | Koostööpakkumised ja reklaam | valid